مشهد میزبان برگزاری مسابقات بین المللی کشتی با چوخه شد

مشهد میزبان برگزاری مسابقات بین المللی کشتی با چوخه شد

به گزارش ساماس مسابقات بین المللی کشتی با چوخه جام امام رضا(ع) وارد فاز اجرایی شد.قربانعلی قائمی رئیس انجمن چوخه کشور در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: برگزاری مسابقات بین المللی کشتی با چوخه یکی از انتظارات به حق اهالی این ورزش بخصوص چوخه کاران است و بارها در این حوزه فعالیتهایی صورت گرفته است که میتوان به مسابقات بین المللی کشتی با چوخه در سالهای گذشته در کشورهای آسیای میانه، مشهد و اسفراین اشاره نمود.
وی ادامه داد: با موافقت محمد تقی امیری خراسانی رئیس فدراسیون ورزش روستایی و علیرضا تاج فیروز مدیر کل تربیت بدنی آستان قدس رضوی، مسابقات بین المللی وارد مرحله اجرایی شد و معتقدم در حوزه ورزش های سنتی می تواند به ارتقاء سطح کیفیت این ورزش و گسترش فرهنگ آیینی و پهلوانی این ورزش به سایر کشورها و همینطور تبادل فرهنگی ورزشی بین کشورها کمک نماید.
قائمی تصریح کرد: بدون شک حمایت آستان قدس رضوی از مسابقات بین المللی و مشارکت پرارزش موسسه تربیت بدنی این آستان باعث افتخار اهالی کشتی با چوخه و جامعه ورزشی خواهد بود.
وی اظهار داشت: این مسابقات در اوزان مختلف و در گروه سنی ۲۰ تا ۳۵ سال در ایام ۱۹ و ۲۰ خرداد به میزبانی هیات ورزش روستایی و انجمن چوخه استان خراسان رضوی برگزار می شود.
او همینطور از اعلام آمادگی ورزشکارانی از کشورهای روسیه، ترکیه، آذربایجان، پاکستان و گرجستان جهت شرکت در این مسابقات اطلاع داد و اضافه کرد: رایزنی با سایر کشورها هم ادامه دارد و طبق پیشبینی ها انتظار داریم، این مسابقات با حضور حداقل ۶ تا ۸ تیم خارجی برگزار گردد.
قائمی بر برگزاری مسابقات انتخابی تیم های داخلی در آینده نزدیک اشاره نمود و اضافه کرد: مقدمات انتخاب تیم های داخلی جهت شرکت در این دوره از مسابقات بین المللی فراهم شده و بزودی این مسابقات در شهرستان های مشهد، بجنورد و تهران صورت خواهد گرفت.
او در آخر ابراز امیدواری کرد که مسابقات بین المللی جام امام رضا (ع) که برای اولین بار با کمک اداره کل ورزش و جوانان و هیات های ورزش روستایی و مسؤلان کشتی با چوخه در استانهای خراسان و تهران برنامه ریزی شده، بتواند از کمیت و کیفیت خوبی برخوردار شود و به گسترش ورزش آیینی و سنتی کشتی باچوخه به سایر کشورها کمک نماید و موجبات پیشرفت این ورزش سنتی در سرتاسر کشور را فراهم آورد.1401/02/08
14:00:04
5.0 / 5
709
تگهای خبر: شركت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
ساماس - یوگا