جلالی:

شاید دلال ها تصمیم می گیرند که جایگاه مربیان این قدر متزلزل شده است

شاید دلال ها تصمیم می گیرند که جایگاه مربیان این قدر متزلزل شده است

کارشناس فوتبال ایران می گوید عملکرد یک مربی را نباید با یک بازی مورد بررسی قرار داد.مجید جلالی در گفت و گو با ایسنا، درباره اعتراض ها به داوری در لیگ برتر بیست ویکم اظهار نمود: آنقدر که جنجال داوری هست، وضعیت داوری خراب نیست اما به مرور زمان باور این که شلوغ کردن و تحت تاثیر قرار دادن داور می تواند به کسب امتیاز کمک نماید، زیاد شده است. مطمئن باشید سال بعد این باور بیشتر می شود چون مربیان فکر می کنند اگر ساکت باشند سرشان کلاه می رود. شاید این یکی از دلیلهای مهمی است که امسال بیانیه نویسی و مصاحبه ها مقابل داوری زیاد شده است.

وی درباره نقش فدراسیون فوتبال در مقابله با این مساله هم اظهار داشت: فدراسیون فوتبال در ۲۰ سال قبل خوب کار نکرده که منجر به این وضعیت شده است. الان باورهای خطرناکی بین اهالی فوتبال شکل گرفته است. اگر فدراسیون نقش بازدارندگی و نظارتی خودرا خوب ایفا می کردند کار به اینجا نمی رسید.

او در ادامه درباره تزلزل جایگاه مربیان در لیگ برتر هم اظهار داشت: بطور کلی هر باشگاهی که می خواهد آینده خوب و با ثباتی داشته باشد باید به مربی خودش جایگاه مطمئنی بدهد. این در تمام دنیا هست. وقتی لرزان ترین جایگاه برای مربیان است، نمی توانیم فوتبال باکیفیت داشته باشیم. الان در لیگ هیچ کیفیتی نمی بینید چون مربیان جایگاه لرزان دارند. الان باشگاه هایی داریم که در چند سال قبل پول های زیادی خرج کردند اما همان تیم ها نتیجه نگرفتند. مربی در تیم ها محوریت ندارد و چنین باشگاه هایی در ایران زیاد شده است. زمان یک باشگاه می تواند قدرتمند باشد که قدرتمندترین فرد آن باشگاه، سرمربی باشد. این حرف من نیست بلکه حرف فوتبال است. در تمام دنیا اینطور است. ما متزلزل ترین جایگاه را به مربیان خود داده ایم.

وی افزود: نمی دانم چه می شود که مدیران ما اینطور تصمیم می گیرند. آیا دلال ها برای باشگاه ها تصمیم می گیرند یا خودشان اینطور احساسی تصمیم می گیرند؟ شده گاهی یک مربی را آورده اند و پس از ۵ هفته او را تغییر داده اند. یا در یک باشگاه مربی خوب کار کرده اما عرصه را بر او تنگ کرده اند تا مجبور به کنارگیری شده است. رسول خطیبی مگر در آلومینیوم بد کار کرد؟ چرا پس از چند هفته که بد نتیجه گرفت او را کنار گذاشتند؟ محمد ربیعی مگر با مس رفسنجان بد نتیجه گرفته است؟ چرا پس از چند هفته می خواهند او را برکنار کنند؟ پرسپولیس مگر بد نتیجه گرفته است؟ این تیم نسبت به پارینه در همین جای فصل یک امتیاز بیشتر دارد. چرا کادر فنی این تیم را تحت فشار گذاشته اند؟ پرسپولیس بد نبوده اما رقیب بهتر کار کرده است. همین کادر پرسپولیس دو جام کسب کرده و تیم را به فینال آسیا برده است. در این کارها روحیه قدرشناسی دیده نمی گردد. ما باید افراد را با کاری که انجام داده اند طبقه بندی نماییم و نباید اینطور باشد که با چند نتیجه لحظه ای، یک مربی را مورد ارزیابی قرار بدهیم.

منبع:

1401/01/25
13:14:03
5.0 / 5
758
تگهای خبر: بازی , فوتبال , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
ساماس - یوگا