وطنخواه:

خودمان را فریب ندهیم

خودمان را فریب ندهیم

یک کارشناس فوتبال می گوید ایران در حدود 20 تا 30 درصد شانس صعود از مرحله گروهی جام جهانی را دارد.رضا وطنخواه در گفت و گو با ایسنا، درباره هم گروهی ایران با تیم های ملی انگلیس، آمریکا و برنده پلی آف اروپا (برنده دیدار ولز – اوکراین یا اسکاتلند) در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر اظهار داشت: به نظرم خوب بود. در جام جهانی که تیم ورامین نمی آید و روبروی ما قرار نمی گیرد. در گروه متوسطی هستیم. گروه مان نه قوی است و نه ضعیف. به ویژه که با آمریکا یک دفعه بازی کردیم. طبیعتا همه اهالی فوتبال بازی های تیم های انگلیسی را بیش از هر مسابقات دیگری تماشا کرده ایم. تیم بعدی هم مقرر است از پلی آف اروپا بیاید، اساسا تیم خوبی است. نمی توان از قدرت ولز، اسکاتلند یا اوکراین گذشت. با این وجود اگر باهوش باشیم و از فرصت هایمان استفاده نمائیم و بدشانسی نیاوریم، می توانیم موفق شویم.

وی درباره قدرت انگلیس و موفقیت این تیم در مسابقات اخیر اظهار داشت: در هر حال انگلیس را نباید دست کم بگیریم. آنها مهد فوتبال هستند و جام جهانی را هم کسب کرده اند. در مسابقات اخیر خود هم موفق بوده اند و نسل خوبی از بازیکنان را در اختیار دارند. انگلیس دارای پیشینه غنی در فوتبال است. در عین حال اگر شانس داشته باشیم و خوب هم بازی نماییم ممکنست در حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد شانس برای صعود به مرحله بعد جام جهانی داشته باشیم. نباید خودمان را فریب بدهیم و بگوییم شانسمان زیاد است.

این کارشناس فوتبال درباره اهمیت بازی نخست در جام جهانی که ایران باید مقابل انگلیس برگزار کند اظهار نمود: بازی اول تعیین کننده است. مسلما نتیجه بازی روی شرایط روحی و روانی تیم تاثیر می گذارد. فکر می کنم تیم ملی در بازی اول تدافعی ظاهر شود تا حداقل یک امتیاز از این دیدار به دست آورد. نمی توانیم دروغ بگوییم. برای زنده ماندن امیدهایمان باید تدافعی بازی نماییم. آرزوی من این است که قهرمان جام جهانی شویم اما از آرزو تا واقعیت فاصله بسیار است. اگر به مرحله دوم برویم پیشرفت زیادی کرده ایم.

او در واکنش به این که اسکوچیچ مخالفان و موافقان بسیاری دارد اظهار داشت: او با تیم ملی نتیجه گرفته است. نمی خواهم زیاد در کارش دخالت کنم. دوست داشتم مربی ما در جام جهانی ایرانی باشد اما این آقا هم تیم ما را به جام جهانی برده و نقطه ضعفی در کارش نداشته است. یک عده ایراد آنچنانی می گیرند که مسابقات جام جهانی فرق دارد و باید تفکرات مربی بهتر باشد اما نمی دانم چه دست هایی در کار است که با او مخالفند.

وطنخواه با اشاره به شرایط تیم ملی اظهار داشت: تیم ملی پرمهره شده و بازیکنان ما در اروپا بازی می کنند اما بعنوان ایرانی دوست دارم آمریکا و انگلیس را ببریم. ما ایرانی هستم و دوست داریم مملکتمان در مسابقات موفق شود.
1401/01/19
12:03:43
5.0 / 5
696
تگهای خبر: بازی , فوتبال , هوش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان ساماس
ساماس - یوگا