یك كارشناس:

در فوتبال خوزستان آدم های کوچک از پله مربیان رزومه دار بالا می روند!

در فوتبال خوزستان آدم های کوچک از پله مربیان رزومه دار بالا می روند!

به گزارش ساماس خوزستان یک کارشناس اظهار داشت: متاسفانه در خوزستان بسیاری از آدم های کوچک دارند از پله مربیان رزومه دار بالا می روند و خوب نقش بازی می کنند.


احمد تاجمیری دشتکی در گفت و گو با ایسنا، در ابتدا درباره برد نفت مسجدسلیمان مقابل ذوب آهن، اظهار نمود: نفت با تغییر در راس کادرفنی و باتوجه به بازی خوبی که مقابل ذوب آهن انجام داد و به برد رسید، نشان داد قابلیت های زیادی دارد. کادرفنی نقش مهمی در این برد داشت و نشان داد که از نظر روحی روانی اقدامات خوبی انجام داده اند. امیدوار هستم نفت با همدلی و اتحاد مردم مسجدسلیمان و مسئولان شهری بتواند در لیگ بماند.
وی بیان کرد: در مسجدسلیمان همه نگران وضعیت نفت برای ادامه رقابت های فصل لیگ برتر فوتبال هستند و باید واقعیت را گفت و آن این است که فوتبال مسجدسلیمان روزهای سختی را می گذراند. اگر همین روند ادامه پیدا کند، دیگر نه تیمی در لیگ برتر داریم و نه بازیکن بومی کشف خواهد شد.
این کارشناس فوتبال افزود: واقعا نمی دانم چرا تیم نفت مسجدسلیمان در هر فصل از رقابت های لیگ برتر هنوز بدون اسپانسر و بلاتکلیف است و برای برگزاری یک بازی بیرون از استان اندر خم کوچه مانده است. فوتبال چند سالی به کمک مسجدسلیمان مغموم و زخم خورده از محرومیت و بیکاری آمد ه است تا شاید کمی تا قسمتی از آلام و اندوهش را تسکین دهد و دیگران را با نگاهی دیگر به این خطه زرخیز و حساس جلب نماید. حضور نفت مسجدسلیمان در لیگ برتر، برای شیرمردان زاگرس با اهمیت تر از نان شب و معضل بیکاری است.
وی بیان کرد: مسجدسلیمانی ها از وزارت نفت انتظار داشته و دارند که فارغ از هرگونه دیدگاه های غیرعلمی و نگاه های غیر مدیریتی، بهترین تصمیمات را به کار گرفته و به دور از هرگونه حاشیه پردازی از عناصر و نیروهای زبده شهر و استان خوزستان نهایت بهره را ببرند و در این زمان اندک باقی مانده به انتها رقابت های لیگ بیست و یکم مشکلات مالی تیم را حل کنند و در غیر این صورت تراژدی سقوط برای بار دیگر اتفاق خواهد افتاد.
تاجمیری دشتکی اضافه کرد: مسجدسلیمان هیچگاه مقابل وزارت نفت نبوده و این یک حقیقت اثبات شده است اما وقتی وزارت نفت مقابل نفت وارد کارزار مدیریتی و مسایل حاشیه ای می شود، آن گاه تکرار ناکامی و سقوط حتمی خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه فعالیت مربیان تکراری با کارنامه های ناموفق بزرگترین ضربه را به پیکره باشگاه نفت مسجدسلیمان وارد کرده است، عنوان کرد: سالیان درازی است که برخی از مربیان در لیگ برتر شاغل هستند و هر فصل جای خودرا با هم در تیم ها تغییر می دهند و این مساله بارها در مسجدسلیمان رخ داده است و کسی هم جوابگو نیست. برخی از مربیان به سبب شایستگی و نتایج قابل قبول خود در فصل های گذشته سرمربی تیم شده اند. این مربیان قابل احترام هستند و باید شرایط حضورشان در فوتبال مورد توجه قرار گیرد اما برخی از این مربیان در لیگ برتر حضور دارند که با وجود نمره مردودی بازهم به نیمکت تیم نفت رسیدند و پس از چند ناکامی جای خودرا به فرد دیگری دادند و در این میان تنها مسجد سلیمان ضرر کرد. این دسته از مربیان بواسطه روابط شان با یکسری مدیران عالی رتبه باشگاه ها سال ها است که با وجود ناکامی بیکار نمی شوند. این دسته که توسط برخی از افراد چسبیده به فوتبال مورد حمایت قرار می گیرند، به گونه ای سد راه مربیانی شده اند که سال ها است به سبب نداشتن برخی روابط تیم ندارند و همیشه کنارگود هستند. متاسفانه در خوزستان بسیاری از آدم های کوچک دارند از پله مربیان رزومه دار بالا می روند و خوب نقش بازی می کنند.
این کارشناس اظهار داشت: خوزستان همیشه مهد فوتبال ایران بوده و بازیکن سازی در استان حرف اول را می زد اما الآن بازیکنان دیگر استانها به آسانی وارد تیم های استان می شوند. به نظر من باید گروههای کارشناسی و متخصص در مورد مسائل ورزشی تشکیل گردد و با برنامه کاری منظم و دراز مدت به امور رسیدگی کنند تا شاید در آینده بتوانیم شاهد حل مشکلات فوتبال خوزستان باشیم. اعتقاد دارم با ادامه این روند، انجام کار حرفه ای روز به روز مشکل تر می شود و این اصلا به نفع جامعه ورزش استان نیست.
منبع:

1401/01/17
08:24:41
5.0 / 5
664
تگهای خبر: بازی , فوتبال , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان ساماس
ساماس - یوگا