وزیر بهداشت خبر داد؛

حضور ۵۰ درصدی تماشاگران در بازی با لبنان

حضور ۵۰ درصدی تماشاگران در بازی با لبنان

وزیر بهداشت اظهار داشت: در بازی تیم ملی ایران و لبنان، ۵۰ درصد ورزشگاه برای حضور تماشاگران اختصاص خواهد یافت.به گزارش ساماس به نقل از مهر، بهرام عین‎ الهی بامداد امروز در بازدید از پروژه های دانشگاه علوم پزشکی آبادان در جمع خبرنگاران اظهار نمود: آبادان به علت زحماتی که مردم در این منطقه در روزهای دفاع مقدس کشیدند یک خصوصیت خاص دارد و برنامه وزارت خانه هم این است که رسیدگی بیشتری به آبادان و خرمشهر شود.
وی ضمن اشاره به این که پروژه های بسیار خوبی در منطقه جنوب غرب خوزستان درحال راه اندازی هستند، اضافه کرد: پروژه گسترش بیمارستان آیت‎ اله طالقانی با ۲۴۲ تختخواب، پروژه بسیار استاندارد و مجهزی است.
وزیر بهداشت بیان نمود: یک بیمارستان ۳۰ تختخوابی هم در نزدیکی مرز شلمچه خواهیم داشت و در ادامه از نزدیک خدمات رسانی دانشگاه علوم پزشکی آبادان به راهیان نور در این منطقه مرزی را بازدید می نماییم.
وی خاطرنشان کرد: برای توسعه بیمارستان آیت ‎اله طالقانی احتیاج به نیروی انسانی است که این نیروی انسانی با عنایت به استانداردها و ضوابط جذب می شوند و اصرار ما بر این است که نیروی تخصصی به کار گرفته شود.
عین الهی در پاسخ به پرسشی در مورد حضور تماشاگران در ورزشگاه ها اظهار داشت: خوشبختانه شرایط کرونایی رو به بهتر شدن است و اگر مردم رعایت نمایند اوضاع بهتر هم خواهد شد و در عین حال اگر ضوابط بهداشتی نادیده گرفته شود امکان دارد ویروس بازهم فعال شود.
وی افزود: در بازی تیم ملی با لبنان ۵۰ درصد ظرفیت ورزشگاه تماشاگر خواهیم داشت و این اتفاق آزمایشی است و اگر تماشاگران در ورزشگاه اصول بهداشتی را رعایت نمایند این روند ادامه پیدا می کند.
وزیر بهداشت افزود: این روزها در موج ششم کرونا حالت خوبی داریم و بیماری فروکش کرده است، میزان مراجعان سرپایی، بستری و بستری در بخش مراقبت های ویژه کاهش پیدا کرده است و تقریباً یک هفته ای است که تعداد مرگ بر اثر کرونا در کشور به روزانه زیر ۱۰۰ نفر رسیده است.
وی اضافه کرد: این شرایط در صورتی پایدار می شود که مردم ضوابط بهداشتی را رعایت نمایند اما متأسفانه در روزهای تعطیلات شاهد بودیم بعضی موارد رعایت نمی شد که این مهم یک مقدار ما را نگران کرده است.
عین الهی با تکیه بر این که نباید فکر نماییم که کرونا تمام شده است، بیان نمود: در کشورهایی مثل انگلیس، فرانسه و آمریکا این تصور غلط که کرونا تمام شده است بوجود آمد و بعد شاهد آن بودیم که ویروس باردیگر در این کشورها شدت گرفت.
وزیر بهداشت شب گذشته وارد آبادان شد و پس از بازدید از بیمارستان جدید آیت اله طالقانی از دیگر پروژه های دانشگاه علوم پزشکی آبادان و مرز شلمچه بازدید می کند.


منبع:

1401/01/08
14:05:21
5.0 / 5
729
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
ساماس - یوگا