ترابیان :

گل محمدی و مهدوی كیا قربانی شدند

گل محمدی و مهدوی كیا قربانی شدند

مربی پیشین تیم فوتبال پرسپولیس با اشاره به اینكه یحیی گل محمدی توانایی مربیگری در تیم های خارجی را هم دارد، درباره اتفاقات دوره اول حضور یحیی در پرسپولیس و دلخوری مهدی مهدوی كیا توضیحاتی داد.به گزارش ساماس به نقل از مهر، رضا ترابیان پیشکسوت فوتبال ایران و تیم پرسپولیس یکی از دوستان نزدیک یحیی گل محمدی است. ترابیان در فروردین ۱۳۹۲ و در دوره اول مربیگری یحیی گل محمدی در پرسپولیس به کادر فنی این تیم افزوده شد اما در انتها فصل و با جدایی یحیی، او هم به کارش در پرسپولیس خاتمه داد.
ترابیان در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره قهرمانی پرسپولیس با گل محمدی و کسب چهارمین جام متوالی در لیگ برتر اظهار داشت: پس از جدایی گابریل کالدرون از پرسپولیس، قبول هدایت تیم کار هرکسی نبود چون تیم وضعیت خوبی داشت و در بالای جدول قرار گرفته بود. هر مربی ای این ریسک را قبول نمی کرد چون اگر نتیجه نمی گرفت حرف و حدیث و حاشیه زیادی ایجاد می شد.
وی افزود: یحیی این ریسک را کرد چون به خودش و توانایی هایش اعتماد داشت. در این چند سال، یحیی پخته تر شد و در هر تیمی هم که حضور داشت، مثمرثمر بود از نفت و ذوب آهن گرفته تا پدیده. او نشان داد یک مربی با درایت، باهوش و با پشتکار است. نتایج پرسپولیس با این مربی یعنی ۱۰ بازی و کسب ۹ برد و یک تساوی خودش گویای همه چیز است.

مربی پیشین پرسپولیس توانایی گل محمدی در مربیگری را بیشتر از این دانست و اضافه کرد: یحیی سال ها با پشتکار و صداقت کار کرده و جزو مربیانی است که می تواند در تیم ملی هم مربیگری کند. علاوه بر این او شاخص های مربیگری در تیم های خارج از ایران را هم دارد.
ترابیان در پاسخ به سئوالی در خصوص اتفاقات دوره اول حضور گل محمدی در پرسپولیس که در نهایت منجر به کناره گیری وی شد، تصریح کرد: اتفاقات آن سال جریان خاص خودش را داشت. پیش از بازی با سپاهان، برنامه ریزی شده بود که مهدی مهدوی کیا (بازیکن وقت پرسپولیس) در یک مراسم خوب خداحافظی کند. برنامه این بود که دو تیم دقایقی بازی کنند؛ سپس بازی متوقف شود و مهدی دور افتخار بزند. مراسم خوبی پیشبینی شده بود.
وی تصریح کرد: با این وجود سردار رویانیان (مدیرعامل وقت پرسپولیس) پیش از بازی کادر فنی را جمع کرد و اظهار داشت که موافق خداحافظی مهدوی کیا نیستم. وی خاطرنشان کرد مهدی می تواند بازی کند و مثمرثمر باشد. یحیی هم تصمیم را به خود مهدی سپرد که اگر دوست دارد بازی کند و در انتهای مسابقه، از دنیای فوتبال خداحافظی کند.
مربی پیشین پرسپولیس خاطرنشان کرد: مهدی خودش هم دو دل بود و اعلام نمود تصمیم با کادر فنی باشد، بهتر است. رویانیان یک جورهایی توپ را به زمین یحیی و مهدی انداخت و سبب شد خداحافظی مدنظر شکل نگیرد. در واقع یحیی و مهدی قربانی شدند. قرار بود خداحافظی خوبی باشد ولی رویانیان همه چیز را بر هم زد. آن مساله، نیمکت نشینی مهدی و دلخوری هایی را به دنبال داشت. جریان بازی هم خوب پیش نرفت و اشتباهات فردی و اتفاقات پنالتی هم صورت گرفت و شکست خوردیم.

ترابیان در پاسخ به سئوالی در خصوص تأثیر فشار برخی از پیشکسوتان برای جدایی یحیی گل محمدی در آن مقطع، اظهار نمود: آن فشارها طبیعی بود. یحیی مربی جوانی بود و بعضی ها نمی توانستند راحت بپذیرند که یک مربی جوان کار کند. همه این اتفاقات دست به دست هم داد تا فشار زیادی شکل بگیرد. به نظرم اگر یحیی همان موقع در پرسپولیس مانده بود، نیازی به مربیان خارجی و این همه هزینه نبود و می توانست تیم را قهرمان کند. یحیی در تیم های دیگر مربیگری و ثابت کرد که دیگران درباره اش اشتباه می کرده اند.
«در پاسخ به این سوال که آیا در جریان بازیکنان مدنظر گل محمدی برای فصل بعد قرار دارید؟» ترابیان در پاسخ به این سوال اظهار داشت: خیر اطلاعی ندارم ولی بازیکنان این فصل پرسپولیس غیرت کردند. آنها به خوبی پشت هم بودند و با کمبودها و مشکلات مالی ساختند. مشکل مدیریتی و بلاتکلیف بودن باشگاه برای یک مدت هم تیم را اذیت کرد ولی کادر فنی و بازیکنان غیرت کردند که تیم جمع شد. آنها سنگ تمام گذاشتند. امیدوارم مدیریت برای فصل بعد مشکلی نداشته باشد. سال جاری نقص هایی بود ولی بازیکنان با مدیریت یحیی مشکلات را جمع کردند. شاید هر سال این اتفاق رخ ندهد.


منبع:

1399/05/04
23:27:42
5.0 / 5
2047
تگهای خبر: هزینه , هوش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
ساماس - یوگا