آجورلو:

از حقوق استقلال دفاع می کنم

از حقوق استقلال دفاع می کنم

ساماس: مدیرعامل باشگاه استقلال می گوید نمی خواهد باشگاه استقلال را با بدهی تحویل مدیر دیگری دهد.


به گزارش ساماس به نقل از ایسنا، مصطفی آجورلو، مدیرعامل باشگاه استقلال پس از ظهر روز شنبه در نشست هم اندیشی با پیشکسوت های این باشگاه با موضوع خصوصی سازی اظهار نمود: من نباید چیزی بگویم که به وحدت استقلال لطمه بزند. آن چیزی که ما را امروز به این نقطه رسانده است، آرامش و حمایت تک تک شما است. این انرژی مثبت شاید در هفته های اول باور نمی شد استمرار پیدا کند اما رفته به رفته این مساله پایدار شد. ما برای قهرمانی یازده بازی دیگر داریم و این یازده بازی را هم باید با آرامش سپری نماییم. ما باید به ۲ جام پیش روی خود نگاه و تمرکز نماییم.
او افزود: من سخت ترین دوران خودرا در این چند ماه حضور خود در استقلال گذراندم. شب که می خوابی و بامداد که بیدار می شوی، کسانی که نمی خواهند استقلال قهرمان شود، دردسر ایجاد می کنند. ما باید مواظبت نماییم. من امروز بامداد که وریا غفوری را دعوت کنم، خبرنگاری خواست از من سوال کند. من پرسیدم قهرمانی استقلال از همه چیز مهم تر نیست؟ قهرمانی استقلال مهم ترین مساله من است. این تیم به لطف خدا باید قهرمان شود. ما مثل بقیه نیستیم که تعیین نماییم و سه امتیاز بازی ها را در میدان به دست می آوریم. قهرمانی مهم ترین خواسته هواداران است که من اجازه نمی دهم کسی به این هدف خدشه وارد کند. ممکنست قبل کسانی زد و بند کردند که این تیم به آسیا نرود اما امروز ما با آرامش مان باید به تیم کمک نماییم تا امتیازات کسب شود و قهرمانی به دست بیاید. من به مجیدی گفتم برای قهرمانی، ۷۵ امتیاز از ۹۰ امتیاز ممکن می خواهم و برای این مسیر به کمک شما و هواداران نیاز دارم.
آجورلو اضافه کرد: در طول این مدت برای من خیلی دردسر به وجود آمد اما تیم و هواداران ما از مشکلات و موانع پیش روی مان قوی تر هستیم. ما اراده خودرا تحمیل کردیم. چه برای ما مشکل سربازی ایجاد کنید یا ایجاد نکنید. بخشنامه وقتی می گوید بازیکنی در سطح ملی است، چرا نمی گذارید در تیم باشید وقتی ۲۸ ساله است؟ من صحبت های لازم را انجام داد و دستور بالاترین مقام را گرفته ام. من دنبال بی قانونی نیستم. همه هویت من قانون است. چرا کسی صدایش بلند نمی گردد که بگویند کار ما بی قانونی است؟ چه کسی به شما مجوز چنین عملکرد و قضاوتی داده است؟ من اجازه نمی دهم کسی فرصت های قانونی استقلال را در پشت درهای بسته ندهند. مرادمند ۲۸ سال دارد و به تیم ملی دعوت شده است و در اردوهای تیم ملی بوده است و این بازیکن تا ۳۰ سالگی می تواند برای تیم باشد. چرا هم اکنون مسئولان مربوطه سکوت می کنند؟ مگر لباس شما، لباس قانون مندی نیست؟ مرادمند تا ۳۰ سالگی بازیکن استقلال خواهد بود به شرطی که با تیم تمدید کند. این بازیکن مختار است قرارداد خودرا تمدید کند.
مدیرعامل استقلال درباره وضعیت سربازی سیاوش یزدانی اظهار داشت: سیاوش یزدانی ۳۰ سالش است و سرباز است. چرا یزدانی را یکم اسفند به سربازی فراخواندید؟ چرا ۸ روز زودتر این بازیکن را دعوت کردید. این بازیکن را به سپاه بردید و به هیچ تیمی نمی تواند برود. این بازیکن در کدام پادگان می تواند تمرین کند؟ وزیر ورزش پیشین و وزیر ورزش فعلی گفته اند مرجع تشخیص بازیکن ملی فدراسیون و وزیر ورزش است. درباره حقوق ایشان فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش باید پیگیری های لازم را انجام دهد. من قانونی را که بلد بودم، عمل کردم. صدای ما بلند است که نگذاریم بی قانونی درباره استقلال رخ دهد.
آجورلو اضافه کرد: باشگاه استقلال پیش رو ادبیات جدید اقتصادی خواهد بود. ما حق تبلیغات محیطی را گرفتیم و می خواهیم حق پخش صدا و سیما را بگیریم. من به مسئولان صدا و سیما عرض کردم که حق ما ضایع شده است. اگر قرار بر عدالت باشد، این عدالت نیست. این رقابت با این وضعیت سالم نیست وقتی باشگاه های دیگر درآمدهای قابل توجه دارند. وقتی باشگاه استقلال پولی نمی آورد و بدهکار است، طبیعی است که وضعیت به این شکل رقم بخورد. ما باید خانه شیشه ای درست نماییم. این به این معنا است که ما باید به بورس برویم و در قالب قوانین آن قرار بگیریم. من هر کاری که می کنم، باید در شاخص ارزش گذاری بورس باید مشخص شود. باید پروسه خصوصی سازی صورت بگیرد. باشگاه استقلال مال مردم است. هوادار، باشگاهش را می خواهد. اگر بازیکنی از استقلال بیرون رود، چیزی که مهم می باشد، باشگاه استقلال است.
او در ادامه اشاره کرد: ما اساسا با بدهکاران تسویه حساب می نماییم. ما باشگاه استقلال را ثروتمند می نماییم. وقتی مردم به پروسه اقتصادی پیش رو بیایند، شرایط هموار می شود. ۱۵ اسفند جشن ملی ما خواهد بود. اگر باشگاه استقلال مال مردم بود، اموالش را مصادره نمی کردند. ما باید مال مردم را به خودشان برگردانیم. من شاید آخرین مدیرعاملی باشم که من را از دولت منصوب کردند. پروسه خصوصی سازی، مدیرعامل بعدی باشگاه استقلال را مشخص می کند. باشگاه استقلال باید در اختیار مردم باشد. هر کسی که در استقلال بازی کرده است و در مجموعه باشگاه بوده است، سهمی خواهد داشت. حتی بازیکنان فعلی ما هم سهام دارند. حتی خبرنگاران هم صاحب سهم هستند. در باشگاه استقلال، اوج کارهایی است که من باید درست تصمیم بگیرم. گفته شد چرا قیمت ارزش گذاری کم است؟ من پیگیری های لازم را انجام دادم و به این نتیجه رسیدم کارشناسی دقیقی صورت نگرفته است. من به کارشناس گفتم ارزش گذاری باشگاه استقلال عدد ندارد. یک شبه نمی گردد همه راه را پیش رفت. من عذر می خواهم که ارزش گذاری باشگاه استقلال را به یک عدد رسانده اند. ما نباید امروز دعوا نماییم و باید در این پروسه اقتصادی، از تمامی موانع بگذریم. ما از همه بزرگ تر هستیم. من آمدم کارهای لازم را انجام دهیم و این باشگاه را به صاحبانش بدهم. من از همه تشکر می کنم که ما در ۱۵ اسفند بتوانیم جشن ملی خودرا بگیریم.
آجورلو در آخر اظهار داشت: من از فرهاد مجیدی تشکر می کنم. همیشه می گفتم ما چرا فرصت مربی گری را به خارجی ها می دهیم؟ چرا نباید از مجیدی حمایت کنیم؟ من مجری شبکه ۳ را می بینم که از استقلال با عصبانیت صحبت می کند. از نیروی دریایی به مردامند زنگ می زنند که به سربازی باید بیایی؟ مگر ما این همه مشمول غایب نداریم؟ چرا می خواهید به استقلال ضربه بزنید؟ من از حقوق باشگاه استقلال دفاع می کنم. استقلال با از دست دادن ۲ بازیکن، قهرمانی را از دست نمی دهد چون قهرمانی، همه تمام مجموعه استقلال است. من حاضر نیستم به مدیر بعدی، با بدهی اینجا را تحویل بدهم و می خواهم با کمک تمام شما، و با عقلانیت مکتب استقلال می خواهیم شرایط مطلوب را پیش بگیریم. هیچکسی اسمش از قلم نخواهد افتاد و همه به سهام خود می رسند.
مدیرعامل باشگاه استقلال هم چنین در جمع خبرنگاران درباره دلیلهای تشکیل این جلسه اظهار داشت: مقصد ما این بود که بتوانیم کارهای خصوصی سازی را به اطلاع دوستان برسانیم و هم فکری هم در این راستا و هم باقی کارها با دوستان داشته باشیم. این هم فکری منجر به این شده که یک اتفاق خوبی رخ دهد. در سنوات گذشته همیشه درگیر این بودیم که این اتفاق رخ می دهد یا نه اما سرانجام با کمک دولت، دکتر سجادی و آقای قربانزده این اتفاق صورت خواهد گرفت. در این ۳ یا ۴ ماه در کنار کارهای روزمره خود، درگیر این اتفاق هم بودیم و تلاشمان این بود که این اتفاق رخ ندهد.
وی افزود: من حالا متوجه می شوم در سنوات گذشته چرا استقلال قهرمان نشده است. در این چند ماه مدام چوب لای چرخ استقلال گذاشته شده است و مدیریت اهتمام کرد این فشارها به تیم وارد نشود تا تیم استقلال در بالای جدول بماند و امتیازهایش را افزایش دهد و اختلاف را با تیم دوم بیشتر کند. من از فرهاد مجیدی، بازیکنان، هواداران خوب باهوش و پیشکسوتانی که همراهی کرده اند، تشکر می کنم. از مسئولین همراه استقلال سپاس گذارم برای اینکه چالش های موجود را از استقلال دور نگه می دارند و با اطلاع رسانی بموقع و به ویژه در فضای مجازی به ما کمک می کنند. درباب دو بازبکنی که شایعه های زیادی پیرامون آنها به وجود آمد که این نشود یا آن بشود، می خواهند استقلال را از حق قانونی اش دور کنند که من تعجبی نمی کنم؛ من از دوستان خودم در زمینه نیروهای مسلح و نظام وظیفه تعجب می کنم برای اینکه آنها که می دانند قانون چه چیزی می گوید. بخشنامه را در سال ۱۳۹۸ خودشان نوشتند که بازبکن در سطح ملی تا ۳۰ سالگی می تواند سربازی نرود.
منبع:

1400/12/07
21:03:00
5.0 / 5
819
تگهای خبر: فوتبال , هوش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
ساماس - یوگا