استقلال سرانجام برای سربازی مرادمند و یزدانی بیانیه داد

استقلال سرانجام برای سربازی مرادمند و یزدانی بیانیه داد

باشگاه استقلال سرانجام به صورت رسمی در مورد خدمت سربازی دو بازیکنش بیانیه داد.به گزارش ساماس به نقل از مهر، باشگاه استقلال در واکنش به اطلاعیه روز سه شنبه سازمان نظام وظیفه درباب محمد حسین مرادمند و سیاوش یزدانی، اطلاعیه ای صادر کرد که به شرح زیر است:
ضمن تبریک برد امروز استقلال به هواداران عزیز، در پی اطلاعیه سازمان نظام وظیفه پیرامون اعزام به خدمت سربازی آقایان سیاوش یزدانی و محمد حسین مرادمند دو بازیکن باشگاه استقلال، نکات زیر را جهت تنویر افکار عمومی به اطلاع می رسانیم.
همانطور که این سازمان در بند یک اطلاعیه خود به درستی اشاره نموده است، بازیکنان در "سطح" تیم ملی می توانند اعزام به خدمت خودرا تا حداکثر اختتام ۳۰ سالگی خود به تعویق اندازند. مطابق سنوات و موارد گذشته، ملاک تعیین سطح تیم ملی، نظر فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش است.
حال چگونه با وجود نامه های تایید کننده فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش در خصوص عضویت و نیاز تیم ملی به بازیکنان مربوطه از تعویق اعزام به خدمت محمد حسین مرادمند خودداری نموده اید؟
سوال این است که چرا نظام وظیفه بجای ملاک قرار دادن تاییدیه های فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش و مغایر با دستورالعمل، تعویق اعزام به خدمت یک بازیکن ملی پوش ۲۸ ساله را انجام نداده است. مگر تا حالا تاییدیه فدراسیون و وزارت ورزش مناط اعتبار نبود؟ سوال این است که باشگاه استقلال باید چگونه از ظرفیت های قانونی استفاده می کرد تا معافیت آقای مرادمند تمدید شود؟ از جانب دیگر درباب بازیکن ملی پوش، آقای سیاوش یزدانی که اکنون جزو فهرست ۲۳ نفره تیم ملی و در کوران مسابقات ملی است، چرا با وجود بسته بودن پنجره نقل و انتقالاتی لیگ برتر با درخواست تعویق ایشان موافقت نمی شود؟ مگر تعویق در دستورالعمل برای چنین مواردی لحاظ نشده است؟ اگر مقرر است که سیاوش یزدانی بیش از سه ماه از مسابقه دور باشد، دوستان باید به این پرسش پاسخ دهند که چگونه او می تواند آمادگی خودرا برای حضور در تیم ملی حفظ کند؟ چرا با وجود درخواست فدراسیون و وزارت ورزش، دستور مکتوب مقامات عالی مرتبط در خصوص مساعدت و همکاری در اعطای مهلت و تعویق سه ماهه منظور نگردید؟ چرا بجای تعویق سه ماهه که ظرفیت قانونی آن وجود داشت و امکان مساعدت و همکاری، بازیکن ملی پوشی چون سیاوش یزدانی باید در خانه بنشیند؟ آیا از راهکارهای موجود در قانون و دستورالعمل استفاده نشده است؟ سیاوش یزدانی حتی بدون تعویق تا ۸ اسفند مهلت بازی کردن برای باشگاه استقلال داشته است اما تاریخ اعزام ۱۴۰۰/۱۲/۰۱ درج شده است. در صورتیکه استقلال برای قهرمانی در لیگ برتر در وضعیت حساس و خاصی قرار دارد، عدم امکان استفاده از ظرفیت های قانونی از طرف مراجع ذیربط شائبه ارتباط با فضاسازی هواداران برخی تیم ها در فضای مجازی را به ذهن متبادر می کند. آیا صدور بیانیه نظام وظیفه دقیقا ساعتی پیش از مسابقه حساس تیم فوتبال استقلال، امری و حرفه ای و منصفانه است؟ تاکید بر این نکته را لازم می دانیم که برابر با مفاد ماده ۱۹ قانون خدمت وظیفه عمومی و تبصره ۲ آن، کلیه مشمولان بعد از دریافت تاریخ احضار یک سال وقت برای اعزام دارند. تعیین تاریخ و محل خدمت بر عهده سازمان وظیفه عمومی ناجا است. سازمان وظیفه عمومی ناجا می تواند در صورت تشخیص معاذیر مشمول، نسبت به تمدید تاریخ اعزام مشمول در طول یک سال تعیین شده اقدام لازم را مبذول نماید. تردیدی نیست که استقلال برمبنای قانون عمل کرده و هیچ خواسته غیرقانونی ندارد اما معین نیست که چرا با این درخواست قانونی آن هم در اوج رقابت لیگ برتر موافقت نشده است؟ آیا این رقابت منصفانه و عادلانه است؟ ما برای گرفتن حق قانونی خود هیچ گاه سکوت نخواهیم کرد و اجازه نخواهیم داد همچون سنوات گذشته امکان یک رقابت عادلانه را از استقلال گرفته و مانع قهرمانی آن شوند. باشگاه استقلال در مقابل این اقدام مغایر قانون از حقوق خود عدول نخواهد کرد و صدای خودرا به همه مراجع ذی صلاح می رساند تا همگان بدانند دوران تضییع حقوق باشگاه استقلال به سر آمده است. ما برای دفاع از حقوق خود از تمام ظرفیت های قانونی بهره برده تا حاکمیت بی کم و کاست قانون را در فوتبال ایران مستقر و تحقق بخشیم. در خاتمه باتوجه به مستندات ارائه شده و تاییدیه فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش و دستور مقامات عالی رتبه مرتبط در خصوص مساعدت و همکاری با تعویق سه ماهه و درخواست متناسب این باشگاه با مفاد قانون و ابلاغیه ستاد کل نیروهای مسلح اعلام می داریم برای دفاع از حقوق باشگاه استقلال و هواداران عزیز، بوسیله مراجع ذی صلاح موضوع را پیگیری خواهیم نمود.
ضمنا از سازمان نظام وظیفه و مراجع ذیربط انتظار داریم باتوجه به تفسیر مضیق و سختگیرانه آنان از قانون اعزام به خدمت، درباره برخی اخبار و شائبه ها درباره معافیت برخی بازیکنان تحقیقات لازم را انجام داده و نتیجه را به اطلاع افکار عمومی برسانند.


منبع:

1400/12/05
12:41:24
5.0 / 5
1067
تگهای خبر: فوتبال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
ساماس - یوگا