تندروان :

14 تیمی شدن لیگ برتر والیبال ابعاد مثبتی دارد

14 تیمی شدن لیگ برتر والیبال ابعاد مثبتی دارد

به گزارش ساماس سرمربی تیم والیبال سیرجان اظهار داشت: با عنایت به شیوع كرونا، برگزاری مسابقات لیگ برتر در دو گروه می تواند مناسب باشد.به گزارش ساماس به نقل از مهر، طبق اعلام رسمی دبیرکل فدراسیون والیبال رقابت های لیگ برتر با حضور چهارده تیم برگزار می شود. مسابقات اواسط شهریور ماه آغاز به کار خواهد نمود.
اعلام حضور ۱۴ تیم در مسابقات با واکنش هایی همراه شد و برخی به تعداد بالای این تیم ها اعتراض دارند و این گونه اعلام می کنند تعداد بالای تیم های شرکت کننده سبب کاهش کیفیت رقابت ها خواهد شد.
محمدرضا تند روان در گفتگو با خبرنگار مهر درباره برگزاری مسابقات والیبال با حضور ۱۴ تیم اظهار داشت: یکی از مخالفان برگزاری رقابت ها در دو گروه هستم اما اگر قرار بر برگزاری مسابقات با حضور ۱۴ تیم است، با عنایت به شیوع کرونا و بعد سفرها و بیماری و مهم تر از آن بحث اقتصادی تیم ها با برگزاری مسابقات با ۱۴ تیم موافق می باشم.
سرمربی تیم والیبال سیرجان اظهار داشت: اینکه مسابقات در دو گروه برگزار گردد و تعداد رقابت ها کاهش پیدا کند شاید بر کیفیت مسابقات لطمه بزند اما با عنایت به بیماری کرونا این شرایط خوب است.
وی درباره خرید امتیاز بعضی از تیم ها، تصریح کرد: خرید امتیاز در همه جا معمول است. در ایران هم سهمیه برای استان ها می باشد و وقتی اسپانسری تغییر می کند آن استان می تواند سهمیه را داشته باشد و در اختیار اسپانسر دیگری قرار دهد. با عنایت به این که لیگ دسته یک هم نیمه تمام باقی ماند تعامل بین تیم و فدراسیون راهکار مناسبی است.
تندروان در ادامه تاکید کرد: با این مساله موافق هستم که پتانسیل لیگ کشور شاید حداکثر برای حضور ۱۰ تیم مناسب می باشد اما نکته این است که استانی مانند کردستان که تیم مریوان را راهی رقابت های لیگ برتر کرد، می تواند اسپانسر را تغییر دهد. این استان از نظر ساختار ژنتیک ورزشی شرایط خوبی دارد و این نکته که اسپانسری برای هدایت یک تیم ورزشی در این استان وجود دارد، خوب است و سبب می شود رونق والیبال در این استان بیشتر شود.
وی تصریح کرد: اینها بعد مثبت ماجرا است و ابعاد منفی هم دارد. اما به بعد مثبت دقت نماییم. شاید حضور تیم قزوین که زمانی قطب والیبال ایران بود باردیگر حضورش در سوپر لیگ نویدبخش باشد. تندروان درباره شرایط تیم خود خاطرنشان کرد: در حال تمرین هستیم، شرایط خوبی داریم و منتظر اعلام تاریخ دقیق برگزاری مسابقات لیگ هستیم تا برپایه آن دقیق تر برای پیگیری تمرینات برنامه ریزی نماییم.


منبع:

1399/05/04
14:00:20
5.0 / 5
1618
تگهای خبر: بیمار , بیماری , شركت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
ساماس - یوگا