رییس فیفا و نماینده قطری مطرح كردند

جام جهانی نخستین گردهمایی آزادانه تماشاگران از زمان بحران کرونا

جام جهانی نخستین گردهمایی آزادانه تماشاگران از زمان بحران کرونا

به گزارش ساماس جیانی اینفانتینو، رئیس فیفا، روز پنج شنبه اظهار داشت که جام جهانی سال جاری در قطر به ˮمعیاریˮ برای برگزاری رویدادهای ورزشی در طول بحران سلامت تبدیل خواهد شد.


به گزارش ساماس به نقل از ایسنا و به نقل از خبرگزاری فرانسه، تماشاگران تا حد زیادی از حضور در بازی های المپیک تابستانی توکیو پارسال منع شدند - به جز چند رویداد خارج از پایتخت ژاپن - و المپیک زمستانی درحال انجام در چین. حالا ابراز امیدواری شده است جام جهانی نخستین رویدادی باشد که تماشاگران سراسر جهان به صورت کامل در آن حضور داشته باشند.
فیفا این هفته اعلام نمود که ۱۷ میلیون درخواست بلیت برای نخستین جام جهانی در منطقه عربی عرضه شده است و به دنبال اطمینان دادن به هواداران در مورد اقدامات ایمنی در طول کنفرانس سلامت آنلاین که توسط مقامات قطر برگزار شد، بود.
اینفانتینو در اطلاعیه ای ثبت شده برای این رویداد اظهار داشت: فوتبال وظیفه دارد اطمینان حاصل کند که این نه تنها بهترین جام جهانی است، بلکه سالم ترین جام جهانی است. وی افزود که استانداردهای بهداشتی و امنیتی معیاری برای رویدادهای ورزشی آینده در این مقیاس خواهد بود.
سازمان بهداشت جهانی با دولت قطر در زمینه امنیت بهداشتی، بیماری های عفونی، ایمنی مواد غذایی، هماهنگی و ارتباطات در طول جام جهانی همکاری می کند. رئیس این سازمان اضافه کرد: درس های آموخته شده از تجربه قطر در این جام جهانی به همه ما در طراحی اقدامات ایمنی و بهداشتی برای سایر رویدادهای بزرگ کمک می نماید.
نه فیفا و نه سازمان دهندگان قطر که میلیاردها دلار برای آماده سازی این رویداد هزینه کرده اند، نگفته اند که اگر موج جدید ویروس کرونا این رویداد را تهدید کند، چه اتفاقی می افتد. اما حسن الثوادی، مدیرکل کمیته عالی دولت برای تحویل و میراث، اظهار داشت: در حالیکه بیماری همه گیر هنوز با ما همراه می باشد، حالا می توانیم نور واقعی را در انتهای تونل ببینیم. جام جهانی ما امکان دارد اولین باری باشد که جهان می تواند به درستی گرد هم بیاید تا اشتیاق خود به فوتبال را جشن بگیرد. خوشبین هستیم که امکان دارد کشوری باشیم که میزبان نخستین گردهمایی واقعی هواداران از زمان شروع بحران کروناست.1400/11/21
15:20:28
5.0 / 5
891
تگهای خبر: امنیت , بهداشت , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
ساماس - یوگا