تفاهمنامه IOC و بهداشت جهانی برای دسترسی عادلانه به واکسن در جهان

تفاهمنامه IOC و بهداشت جهانی برای دسترسی عادلانه به واکسن در جهان

به گزارش ساماس رئیس کمیته بین المللی المپیک (IOC) و تدروس آدهانوم گبریسوس، مدیر کل سازمان بهداشت جهانی (WHO) در جریان بازی های المپیک زمستانی پکن ۲۰۲۲ ملاقات کردند.


به گزارش ساماس به نقل از ایسنا و به نقل از تایمز، این نشست بعد از آن برگزار شد که مدیرکل سازمان جهانی بهداشت در روز افتتاحیه مشعل المپیک را حمل کرد و اظهار داشت: المپیک درباره امید، همبستگی، وحدت و صلح است. بخصوص به امید آخر دادن به این بیماری همه گیر. او عنوان نمود امیدوارم تا اواسط سال جاری به واکسیناسیون ۷۰ درصدی در هر کشوری در سرتاسر جهان دست پیدا نماییم و امیدوارم مرحله حاد همه گیری به پایان برسد تا مردم مثل همیشه دور هم جمع شوند.
باخ اظهار داشت: راهی به جلو با واکسنی ایمن و موثر که می تواند به نجات جان های پرارزش کمک نماید، به ما داده شده است. بیایید همه ما دست به دست هم دهیم تا دسترسی مجانی و برابر به واکسن را برای همه در سرتاسر جهان فراهم نماییم تا مسئولیت جمعی خویش را برای حفاظت از صدمه پذیرترین افراد انجام دهیم، چونکه همه در این کره خاکی حق دارند زندگی سالمی داشته باشند. زمانی که در همبستگی و مراقبت از یکدیگر باشیم، با هم قوی تر می شویم.
IOC و WHO همکاری خویش را برای ارتقای سلامت عمومی با یک یادداشت تفاهم، سال ها پیش رسمیت بخشیدند. این مشارکت از آن زمان به بعد افزوده شد و منجر به مجموعه ای از پروژه های ترویج ورزش همگانی و سبک زندگی سالم برای همه شد.
بیشتر از ۲۰ ورزشکار المپیکی و پارالمپیک از رهبران و تصمیم گیرندگان جهان خواستند به دسترسی آزاد و عادلانه همه مردم به واکسن های کووید-۱۹ اطمینان حاصل کنند و این ویدئو را به صورت گسترده در رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشتند.
همه گیری کووید-۱۹ نشان داده است که ورزش و فعالیت بدنی چقدر برای سلامت جسمی و روانی حیاتی می باشد. کمیته بین المللی المپیک به علت نقش مهم ورزش در مراحل پیشگیری و بهبودی، مرتباً از دولت های جهان خواسته است تا ورزش را در برنامه های حمایتی بعد از بحران خود بگنجانند.
سازمان جهانی بهداشت تخمین می زند که بیماری های غیرواگیر سالانه جان ۴۱ میلیون نفر را می گیرند و ۷۱ درصد از کل مرگ و میرها را در سرتاسر جهان می سازند.
منبع:

1400/11/18
11:32:23
5.0 / 5
845
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان ساماس
ساماس - یوگا