استاندار تهران عنوان داد

موافقت ستادکرونا با برگزاری مسابقات ملی باحضور تماشاگر

موافقت ستادکرونا با برگزاری مسابقات ملی باحضور تماشاگر

ساماس: استاندار تهران بر لزوم تزریق دز سوم واکسن توسط شهروندان تاکید کرد و از موافقت ستاد ملی کرونا برای برگزاری مسابقات ملی ورزشی با حضور تماشاگر آگاهی داد.


به گزارش ساماس به نقل از ایسنا، محسن منصوری در آخر جلسه ستاد مقابله با کرونای استان تهران در تشریح آخرین وضعیت شیوع کروناویروس در تهران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بحمدالله شاهد کاهش تلفات هستیم و به فضل خدا تعداد بستری و فوتی در کمترین حالت خود قرار گرفته هر چند که حتی یک نفر تلفات هم برای ما زیاد است. پس باید کنترل و نظارت دقیقی را اعمال نماییم.
وی ادامه داد: گزارش ها در مورد اُمیکرون نشان میدهد که نباید غفلت کنیم؛ چونکه غفلت ما می تواند موجب شود در کوتاه ترین زمان ممکن وارد پیک بعدی شویم.
منصوری با اشاره به جلسه امروز شنبه ستاد ملی مقابله با کرونا که با حضور رییس جمهور برگزار شد، اضافه کرد: دغدغه اول رییس جمهور در این نشست درباره بازگشایی کامل مدارس و دانشگاه ها مطرح بود. در استان تهران با وجود این که ۹۰ درصد مدارس شرایط بازگشایی را دارند اما استقبال خانواده ها برای حضور دانش آموزان حداکثری نبوده و این مساله نیز به دلیلهای مختلفی اتفاق افتاده اما باید با شیب ملایمی بازگشایی حداکثری را در دستور کار قرار دهیم.
به گفته ی ایشان، هم اکنون سطح بازگشایی مدارس در استان تهران متفاوت می باشد و بصورت شیفتی و نوبتی حضور دانش آموزان انجام می شود. اساسا باید سلامتی دانش آموزان، اولیا و همکاران فرهنگی ما ملاک عمل قرار گیرد و باتوجه به این مساله به سمت بازگشایی حداکثری پیش برویم. در حوزه دانشگاه ها نیز باید به همین شکل عمل نماییم.
وی افزود: در جایی که بهر دلیلی بازگشایی حداکثری نمی تواند محقق شود بی شک باید برگزاری آزمون ها بصورت حضوری صورت گیرد. باتوجه به افت تحصیلی دانش آموزان در پی تعطیلی مدارس و نگرانی در این مساله باید بازگشایی حداکثری بصورت جدی در دستور کار قرار گیرد.
استاندار تهران درباب برگزاری مسابقات ملی ورزشی با حضور تماشاگر نیز اظهار داشت: حضور تماشاگر در این مسابقات بصورت حداقلی و با رعایت پروتکل ها باید باشد. این اقدام باید با چارچوب های وزارت بهداشت دنبال شود. در این مساله متقاضی وزارت ورزش بوده، ستاد ملی با این امر موافقت کرده و وزارت بهداشت باید در این عرصه نظارت داشته باشد. بی شک اگر بار دیگر ملاحظه شود که دستور العمل ها و پروتکلهای بهداشتی رعایت نمی گردد مجدد در این امر تجدید نظر خواهیم کرد.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود درباب تزریق دز سوم واکسن در سطح استان تهران نیز اظهار داشت: هم اکنون حدود ۲۰ درصد دز سوم را تزریق کرده اند ولی با ۹۰ درصد تزریق دز اول فاصله زیادی دارد که قسمتی از آن به خاطر کاهش نگرانی مردم نسبت به مبتلاشدن به کروناست اما باید رسانه های این مساله را دنبال کنند و مردم را نسبت به تزریق دوز سوم به حداکثری تشویق کنند.
منصوری افزود: در رابطه با تزریق واکسن برای افراد زیر ۱۲ سال نیز اگر در مجموعه وزارت بهداشت و کمیته علمی این مساله تأیید شود ما این کار را شروع خواهیم کرد. هم اکنون نیز درخواست ما این است که در صورت تأیید کمیته علمی برای افرادی که داوطلب هستند کمک گردد تا تزریق واکسن صورت گیرد.
استاندار تهران درباب تامین منابع مالی برای تهویه مدارس نیز اظهار داشت: با سازمان برنامه برای تامین منابع مالی این مساله گفت و گو خواهیم کرد. اگر بتوانیم حدود ۱۰ میلیارد تومان توسط سازمان برنامه تامین نماییم بنظر می رسد که مشکل تهویه مدارس در تهران حل و فصل خواهد شد.
وی در مورد برگزاری راهپیمایی ۲۲ بهمن نیز اظهار داشت: هنوز تصمیمی از طرف ستاد ملی درباب شیوه برگزاری این راهپیمایی اتخاذ نشده اما بنظر می رسد مانعی برای برگزاری راهپیمایی ۲۲ بهمن وجود نداشته باشد. حتما بعد از تصمیم گیری، ما نیز بر طبق این تصمیم اقدام خواهیم کرد ولی آمادگی کامل برای برگزاری این راهپیمایی با رعایت پروتکلهای بهداشتی را در استان تهران داریم.
منبع:

1400/10/25
14:20:20
5.0 / 5
779
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان ساماس
ساماس - یوگا