شانس حضور تیم ملی ایران در سید سوم؛

نحوه قرعه کشی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر

نحوه قرعه کشی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر

به گزارش ساماس اعلام رده بندی تیم های ملی فوتبال در ۱۱ فروردین ۱۴۰۱ تعیین کننده سیدبندی مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر است.به گزارش ساماس به نقل از مهر، سید بندی تیم های راه یافته به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در قرعه کشی این مسابقات که اول آپریل ۲۰۲۲ (۱۲ فروردین ۱۴۰۱) صورت خواهد گرفت، بر مبنای آخرین رنکینگ فیفا قبل از قرعه کشی است که روز پنجشنبه، ۳۱ مارس ۲۰۲۲ (۱۱ فروردین ۱۴۰۱) اعلام می شود.
تاکنون حضور ۱۳ تیم به این مسابقات قطعی شده است که در کنار قطر میزبان، تیم های ملی آلمان، دانمارک، برزیل، بلژیک، فرانسه، کرواسی، اسپانیا، صربستان، انگلستان، سوئیس، هلند و آرژانتین، تیم هایی هستند که صعود خویش را نهایی کرده اند.
طبق اعلام کانال «فوتبال در قطر» در صورتیکه قرعه کشی رقابت های جام جهانی امروز برگزار می شد، طبق آخرین رنکینگ اعلامی فیفا به تاریخ ۲۳ دسامبر ۲۰۲۱ از میان این تیم ها بلژیک، برزیل، فرانسه، انگلستان، آرژانتین و اسپانیا به همراه قطرِ میزبان، در سید یک قرار می گرفتند. دانمارک، هلند، آلمان، سوئیس و کرواسی در سید دوم و صربستان هم در سید سوم قرار می گرفتند.
تیم ملی ایران که در فیفادی پیش رو در ماه فوریه ۲۰۲۲ می تواند صعود خویش را قطعی کند، در آخرین رنکینگ فیفا رتبه ۲۱ را در اختیار گرفته که در شرایط فعلی در سید سوم قرار می گیرد، اما این احتمال وجود دارد که با پیروزی های آتی در دیدارهای رسمی مقدماتی جام جهانی، صعود در رنکینگ و در کنار آن عدم راهیابی تیم های که رنکینگ بالاتری دارند، تیم ایران خویش را به سید دوم برساند.
از دسامبر ۱۹۹۲ تاکنون، بهترین رتبه ایران در رنکینگ فیفا در ارتباط با جولای و آگوست ۲۰۰۵ بوده که در رتبه ۱۵ دنیا ایستاده است. قرارگیری در رتبه ۲۰ دنیا در جون ۲۰۱۹ و رتبه فعلی ۲۱ دنیا، بهترین جایگاه ایران در رنکینگ فیفا بوده است.


1400/10/22
22:40:31
5.0 / 5
937
تگهای خبر: فوتبال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
ساماس - یوگا