افشاگری نماینده مجلس:

متن قرارداد ویلموتس واقعی نبود

متن قرارداد ویلموتس واقعی نبود

به گزارش ساماس یک نماینده مجلس می گوید متن قرارداد ویلموتس که جهت بررسی به مجلس شورای اسلامی عرضه شده بود، واقعی نبوده است و این قرارداد از جای دیگری این متن تهیه شد.به گزارش ساماس به نقل از مهر، سیداحسان قاضی زاده هاشمی ضمن اشاره به حذف استقلال و پرسپولیس از لیگ قهرمانان آسیا و ایراد دولتی بودن این دو باشگاه اظهار داشت: ما ردیف بودجه تحت عنوان استقلال و پرسپولیس نداریم. پارسال هم این اعتبار گذاشته شده بود. خود بنده با استناد به همین اتفاق که بحث خصوصی سازی بود این را گرفتیم ولی دولتها از اختیارشان نمی گذرند. اگر بخواهم راجع به این اتفاق صحبت کنم، یک بخش حقوقی و فنی و ضعف کارکرد بین الملل چه در فدراسیون و چه در وزارت ورزش است. اینها جای بحث و پیگیری دارد. هواداران هم حق دارند.
نماینده مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: روند خصوصی سازی روندی نبود که درست باشد. در خصوصی سازی باید دیون و حساب و کتاب یک جا شفاف شود. وقتی شفافیت وجود نداشته باشد، به نام این دو باشگاه ده ها نفر برای خودشان حساب بانکی باز کرده باشند که خیلی ها بسته نباشد و بگویند طلبکار و دیونش مشخص نباشد، پرونده های مفتوح خارجی باشد، هرکسی مدعی این دو جا باشد، شفافیت نباشد و یک تیم حسابرسی زبده بر سر کار نباشد… و اینها بیشتر قالب رسانه ای به خودش بگیرد تا جنبه عملی، شاهد چنین وضعیت هایی خواهیم بود.
قاضی زاده هاشمی افزود: اصولاً در حوزه بین الملل ورزش به صورت کلان شامل قراردادهای خارجی و نقش آفرینی در دیپلماسی ضعف های مفرط داریم و صدمه دیده ایم. این طور نیست که برویم وکیل یا دوست خودمان را بیاوریم. رفته اند در سوئیس دوستشان را پیدا کردند…
وی خاطرنشان کرد: مجلس از ابتدا پیگیر بود. اواخر دوره گذشته مجلس خودمان روشنگری قرارداد مارک ویلموتس (سرمربی سابق تیم ملی) را انجام دادیم. همان زمان راجع به کالدرون و استراماچونی (سرمربیان سابق پرسپولیس و استقلال) متون قرارداد را از جاهای دیگر پیدا می کردیم.
قاضی زاده هاشمی اظهار داشت: متنی که عرضه شد (ویلموتس) متن واقعی نبود! متن را از جای دیگری پیدا کردیم و دیدیم سه جور متن وجود دارد. حتی متن قرارداد کارلوس کی روش را از سال اول تا آخر را بررسی کردیم که نشان می داد عوامل غیر ورزشی و غیر حقوقی داشته و هرکسی آمده یک چیزی افزوده است. اینها اسلوب می خواهد.
وی که با برنامه ورزش و مردم گفتگو می کرد، خاطرنشان کرد: هم اکنون بخش بین الملل ورزش ما چه کسی است؟ حتی در فدراسیون فوتبال نمی توانید افراد مشخص حرفه ای و عالی پیدا کنید و بگویید چه کسانی مسئول هستند. بیشتر می گویند من رفتم و تماس گرفتم و عکس یادگاری می گیرند. با عکس گرفتن کار ورزش به مدار خود بر نمی گردد.

1400/10/17
14:33:16
5.0 / 5
774
تگهای خبر: فوتبال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان ساماس
ساماس - یوگا