رسول كربكندی مطرح كرد؛

نویدکیا در سپاهان بماند اما تغییر نگرش دهد

نویدکیا در سپاهان بماند اما تغییر نگرش دهد

ساماس: یک پیشکسوت فوتبال می گوید نویدکیا مربی جوانی است که همه خاصیت های یک مربی خوب را دارد و باید اجازه دهند به کارش ادامه دهد.رسول کربکندی در گفت و گو با ایسنا درباره برتری پرسپولیس مقابل سپاهان اظهار نمود: دو تیم قدرتمند ایران مقابل هم قرار گرفتند و این حساسیت بازی را افزایش داد. پیش بینی می شد که بازی سختی شود و به سبب حواشی گذشته، سازمان لیگ اعلام نمود بازی در زمین بی طرف اجرا شود. سپاهان در اوایل بازی یک موقعیت خیلی خوب داشت که استفاده نکرد و روی یک اتفاق و ضربه سر خود مدافع سپاهان، توپ به کامیابی نیا رسید و پرسپولیسی ها توانستند به گل برسند.

او افزود: پس از آن سپاهان خیلی خوب بازی کرد و بازی در اختیارش بود اما پرسپولیس خیلی خوب دفاع کرد و توانست با پیروزی از این بازی بیرون رود. در مجموع بازی بسیار خوبی بود. سپاهان خوب بازی کرد اما نتوانست به گل برسد و در مقابل پرسپولیس با دوندگی و یک بازی منجسم سه امتیاز بازی را کسب نمود. هیچ تیمی مثل سپاهان زیبا بازی نمی کند اما همه تیم ها این مساله را متوجه شدند که با تجمع دفاعی و ضد حمله زدن راه به گل رسیدن سپاهان را ببندند.

این پیشکسوت فوتبال با اعلان اینکه "کادر فنی سپاهان باید در تفکرات و تاکتیک های فوتبالش تجدید نظر کند، " عنوان کرد: سپاهان یکی از حرفه ای ترین باشگاه های ایران است و مربی اش بی حاشیه ترین و حرفه ای ترین مربی است اما در ایران و حتی در تمام دنیا اولویت با نتیجه گرفتن است. به نظرم باید نگرش جدیدی در تاکتیک ها ایجاد کنند تا یک تیم نتواند به آسانی با تجمع دفاعی راه گلزنی شان را ببندد.

او درباره مشکل گلزنی مهاجمان سپاهان اظهار داشت: وقتی یک تیم با تجمع دفاعی مقابل شما قرار می گیرد، تمام تاکتیک های شما به هم می ریزد. تا پشت محوطه جریمه خوب کار می کنید اما با دفع توپ تمام زحمتی که کشیدید هدر می رود. این تجمع دفاعی همیشه کار مهاجمان را سخت می کند و موجب می شود مهاجمان نتوانند خوب کار کنند. ضمن این که سپاهان در گذشته یک مهاجم سر زن خیلی قوی داشت که می توانست خوب گلزنی کند اما نویدکیا دوست دارد تیمش روی زمین فوتبال بازی کند.

کربکندی درباره عملکرد نویدکیا بیان کرد: او مربی جوانی است که همه خاصیت های یک مربی خوب را دارد. با بازیکنانی که دارد، قول می دهم به روزهای خوبش برگردد. باید اجازه دهند محرم نویدکیا به کارش ادامه دهد و کادر فنی هم باید نگرش جدیدی را برای کارش بوجود آورد.

منبع:

1400/10/09
17:48:32
5.0 / 5
679
تگهای خبر: فوتبال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
ساماس - یوگا