بررسی شرایط ۶ رشته؛

پیمان فخری: اعزام 26 رشته به بازی‎ های آسیایی قطعی است

پیمان فخری: اعزام 26 رشته به بازی‎ های آسیایی قطعی است

ساماس: سرپرست کاروان اعزامی به بازی های آسیایی از قطعیت اعزام ورزشکاران 26 رشته به بازی های آسیایی آگاهی داد.به گزارش ساماس به نقل از مهر، پیمان فخری بامداد امروز چهارشنبه در نشست خبری تشریح وضعیت کاروان ورزش ایران برای حضور در بازیهای آسیایی سال آینده، با یادآوری این که نوزدهمین دوره بازی های آسیایی شهریورماه سال آینده در هانگژو برگزار می شود، اظهار داشت: ایران تا حالا در ۱۸ دوره این بازی ها شرکت داشته و در یک دوره غایب بوده است.
سرپرست کاروان ایران اشاره کرد: پیش بینی می شود که بیش از ۱۰ هزار ورزشکار در ۵۲ رسته این دوره بازی ها شرکت نمایند، برای نخستین بار استرالیا و نیوزلند بعنوان میهمان در این دوره بازی ها شرکت دارند اما مدال و رده آنها افتخاری خواهد بود.
وی با اشاره به شرایط جوی هانگژو و این که به سبب گرمای زیاد این شهر، شهریورماه بعنوان زمان بازی ها مشخص شده است، اشاره کرد: این که مانند المپیک توکیو زمان برگزاری برخی رویدادها به خاطر همین گرما جابه کا شود، دور از ذهن نیست.
سرپرست کاروان ورزش ایران در ادامه شرایط جغرافیایی هانگژو را تشریح نمود و گلت: این دوره بازی ها ۵ دهکده برای دارد و این یکی از نقاط ضعف بازی هاست، البته در بیشتر رشته هایی که در این دهکده ها رقابت های شان برگزار می شود، ایران نماینده ای ندارد.
وی با اشاره به این که ۶ رشته جدید به این دوره بازی ها اضافه شده و ۵ رشته هم حذف گردیده است، اشاره کرد: شطرنج و بازی های الکترونیکی رشته های جدیدی هستند که می توانیم در آنها موفق باشیم. همین طور طبق بررسی اولیه در دوومیدانی و شنا هر ۴۵ کشور آسیایی نماینده دارند.
فخری با اعلان اینکه تا حالا اعزام نماینده در ۲۶ رشته قطعی شده است، اظهار داشت: رشته هایی که شانس قطعی مدال و شانس احتمالی کسب مدال هستند اساسا اعزام می شوند.
به گفته وی بدمینتون، اسکواش، تنیس، والیبال بانوان، هندبال بانوان، بسکتبال سه به سه بانوان و ورزش سه گانه رشته هایی هستند که اعزام ورزشکاران آنها درحال بررسی است. بگفته وی بدمینتون، اسکواش، تنیس، والیبال بانوان، هندبال بانوان، بسکتبال سه به سه بانوان و ورزش سه گانه رشته هایی هستند که اعزام ورزشکاران آنها درحال بررسی است. رییس مرکز نظارت بر تیم های ملی اصرار کرد شنبه آینده در نشست ستاد عالی بازی های آسیایی در مورد این رشته ها تصمیم گیری می شد. فخری گزارشی از بررسی وضعیت رشته ها در نشست هماهنگی با مسئولان آنها ارائه کرد و اظهار داشت که ثبت نام اولیه ورزشکاران انجام شده است، اختتام هفته جاری آخرین زمان اعلام ورزشکاران است. وی اظهار داشت: مکاتبات لازم برای با برخی نهادها آغاز نموده این تا در صورت امکان از کمک های آنها بهره ببریم، همچون این که برای چگونگی اعزام کاروان برنامه هایی داریم که در قالب این مکاتبات پیگیر آنها هستیم. سرپرست کاروان ورزش ایران با تاکید بر لزوم تست آمادگی جسمانی از ورزشکاران طی چهار مرحله بر پیگیری موضوع روانشناسی آنها در قالب کارگروه های ویژه تاکید نمود. فخری با اعلان اینکه والیبال و کشتی رشته های هستند که قبل از بازی های آسیایی درگیر مسابقات جهانی هستند، اشاره کرد: در نشستی که با مسئولان این دو رشته داشته ایم این مساله مطرح و بررسی شده است، خوشبختانه توافق شده که هر دو رشته با تیم اصلی خود در بازی های آسیایی شرکت می کنند. سرپرست کاروان ایران در مورد پاداش ورزشکاران مدال آور در بازی های آسیایی اظهار داشت که این مساله در ستاد عالی مطرح و تصمیم گیری می شود. فخری در مورد تیم فوتبال امید و وضعیت قرارداد مهدی مهدوی کیا اظهار داشت: با فدراسیون فوتبال تماس داشتیم تا در مورد این تیم و قرارداد مهدوی کیا صحبت داشته باشیم، آن زمان مهدوی کیا ایران نبود و بنا بر این به نتیجه نرسیدیم، اساسا این مساله را پیگیری می نماییم.


منبع:

1400/10/08
12:34:53
5.0 / 5
776
تگهای خبر: روانشناسی , شركت , فوتبال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
ساماس - یوگا