رویكرد قهرمانی نداریم!

گفتگوی مهر با سرمربی تنها تیم بدون برد در لیگ برتر بسکتبال

گفتگوی مهر با سرمربی تنها تیم بدون برد در لیگ برتر بسکتبال

به گزارش ساماس سرمربی تیم نیروی زمینی که تیمش طی ۱۳ دیدار خود در لیگ برتر بسکتبال صاحب هیچ بردی نشده است ضمن تشریح دلایلی که منجر به این گونه نتیجه گیری شده، تصریح کرد که تیمش ریکرد قهرمانی ندارد.به گزارش ساماس به نقل از مهر، در قالب رقابت های بسکتبال لیگ برتر باشگاه های کشور و از هفته سیزدهم گروه «الف» تیم نیروی زمینی شامگاه یکشنبه به مصاف خانه بسکتبال خوزستان رفت و در مصاف با این تیم با نتیجه ۷۳ به ۶۹ متحمل شکست شد.
بازیکنان نیروی زمینی در حالی نتیجه این دیدار را واگذار کردند که طی ۱۲ دیدار قبلی خود هم هیچ بردی را به دست نیاورده بودند و بنابراین بعنوان «تنها تیم بدون برد» در بین ۱۶ تیم شرکت کننده در رقابت های بسکتبال، در قعر جدول رده بندی گروه اول قرار دارند.
مبین شکراللهی سرمربی تیم بسکتبال نیروی زمینی در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد دلیل نتیجه گیری اینچنینی تیمش در لیگ برتر و این که تا به امروز هیچ بردی به دست نیاورده است، اظهار داشت: یکی از اصلی ترین علل این است که تمام تیم های همگروه ما هزینه های هنگفتی را جهت شرکت در مسابقات متقبل شده اند در صورتی که ما با بودجه ای کاملا معمولی وارد مسابقات شدیم. میزان هزینه های انجام شده در نیروی زمینی نسبت به سایر تیم ها دقیقا مانند قطره مقابل دریا است.
وی خاطرنشان کرد: در کل نیروی زمینی رویکرد قهرمانی در لیگ بسکتبال ندارد و بنابراین با حداقل هزینه لازم مهیای شرکت در مسابقات شد. هدف ما بیشتر حفظ و نگه داشتن سرمایه های بسکتبال است و با این رویکرد در مسابقات شرکت داریم اما باید بپذیریم که تأثیر بودجه و تفاوت آن میان ما و دیگر تیم ها تأثیر خویش را در نتیجه گیری ها گذاشته است.
سرمربی تیم بسکتبال نیروی زمینی تغییرات مدیریتی را از دیگر عوامل اثرگذار در روند نتیجه گیری این تیم در لیگ برتر عنوان نمود و خاطرنشان کرد: دلیل دیگر در ارتباط با جابه جایی دیرهنگام سرمربی تیم بود و این که تنها در فاصله ۲۰ روز مانده به آغاز این فصل از مسابقات به خاطر کناره گیری عباس آقاکوچکی، هدایت تیم به من تحویل داده شد. ۲۰ روز مدت زمان خیلی کمی بود به جهت اینکه تیم را به صورت کامل جهت شرکت در مسابقات و رقابت با تیم های دیگر آماده نماییم.
شکراللهی افزود: بنابراین در نیم فصل نخست مسابقات، بازیکنان عملکرد خیلی خوبی نداشتند اما در نیم فصل دوم به مراتب بهتر و تاثیرگذارتر بازی کردند باآنکه بازهم نتوانستند نتیجه هیچ دیداری را به سود خود رقم بزنند.
وی همینطور به مشکلاتی که به واسطه حضور دیرهنگام در کادر فنی تیم بسکتبال نیروی زمینی و همینطور عدم سرمایه گذاری زیاد با آن روبرو شده، اشاره نمود و اظهار داشت: در جذب بازیکن، تیم نیروی زمینی عملکردی در حد و اندازه دیگر تیم ها نداشت طوریکه امروز ما در پست سه به شدت ضعف داریم. دیگر تیم ها برای جذب بازیکنان ملی پوش و خارجی هزینه های میلیاردی داشتند درحالیکه ما چنین هزینه ای نکردیم و همین مساله رقابت با آنها را سخت می کند.

«نیروی زمینی نتیجه آخرین دیدارش را به تیمی مانند خانه بسکتبال خوزستان واگذار کرد که خود درگیر مشکلات مالی است و بنابراین دیدار هفته دوازدهم را برگزار نکرد. این دیدار فرصت خوبی بود تا نیروی زمینی نخستین برد این فصل را به دست بیاورد اما از دست رفت»
سرمربی تیم بسکتبال نیروی زمینی در واکنش به این مورد اظهار داشت: خودمان هم امیدوار بودیم که بتوانیم از این دیدار امتیاز کامل را بگیریم و صاحب نخستین برد بشویم اما به این مورد توجه داشته باشید که ما قبل از رقابت با خانه بسکتبال خوزستان، دیدار پرفشاری با کاله داشتیم و حدودا با یک ریکاوری نصف و نیمه مهیای رقابت با خوزستانی ها شدیم. از طرفی تا دقیقه ۹۰ به صورت دقیق نمی دانستیم که بالاخره این بازی برگزار می گردد یا نه!
وی در این حوزه اضافه کرد: این درحالی بود که بازیکنان خانه بسکتبال خوزستان شرایط متفاوتی داشتند، آنها به خاطر عدم انجام بازی برابر شهرداری گرگان خستگی ما را نداشتند و بنابراین خیلی سرحال در بازی حضور پیدا کردند. با این اوصاف بازیکنان نیروی زمینی در تمام موارد بهتر از حریف عمل کردند به جز پنالتی و دقیقا همین مساله باخت مان شد.
شکراللهی اضافه کرد: در کوارتر سوم رقابت با خانه بسکتبال خوزستان، اتفاقاتی افتاد که اصلا نمی خواهم در موردشان صحبت کنم اما کاملا به ضررمان شد. در این بازی در کل بازیکنان حریف صاحب ۳۴ پنالتی شدند در صورتی که ما فقط ۲۰ پنالتی داشتیم. درست است که ما از پنالتی های مان استفاده نکردیم اما در سایر موارد بهتر از حریف کار کردیم.
وی ضمن اشاره به دو دیداری که نیروی زمینی قبل از رقابت ها با خوزستانی ها داشت، اظهار داشت: ما دیدار با مس کرمان را در شرایط پرفشار و در ساعت غیرعادی (به دلیل پخش مستقیم) برگزار کردیم و پس از آن با ذوب آهن دیدار کردیم در صورتی که اصفهانی ها به خاطر درگیری برخی بازیکنان شان به کرونا ۵ هفته استراحت داشتند و بنابراین بدون خستگی مقابل ما قرار گرفتند. اینها در روند نتیحه گیری تیم جوان نیروی زمینی تاثیرگذاشته است.
سرمربی تیم بسکتبال نیروی زمینی با اشاره به اینکه دیدار آینده تیمش برابر نظم آوران سیرجان برگزار می شود، اظهار داشت: این دیدار هم دشواری های خاص خویش را دارد بخصوص با عنایت به بازیکنان مصدومی که داریم، برای مان دشوار می باشد با این وجود امیدواریم بتوانیم از آن نتیجه ای بهتر بگیریم.

1400/10/07
11:21:09
5.0 / 5
497
تگهای خبر: شركت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
ساماس - یوگا