لیگ دسته اول فوتبال؛

خیز استان کرمان با ۳ تیم برای افزایش سهمیه لیگ برتری

خیز استان کرمان با ۳ تیم برای افزایش سهمیه لیگ برتری

ساماس: کرمان که از استانهای فعال و موفق در فوتبال ایران است، با داشتن 3 تیم خوب در این فصل لیگ دسته اول فوتبال، خیز مناسبی برای افزایش سهمیه در لیگ برتر برداشته است.به گزارش ساماس به نقل از مهر، استان کرمان را باید از استانهای فعال و موفق در فوتبال ایران دانست. فوتبالی صنعتی بر پایه صنعت مس با مدیریت قوی و استفاده بهینه و مناسب از منابع مالی سبب شده تا استان کرمان با داشتن بیشترین سهمیه در سطح اول فوتبال ایران، موفق ترین استان فوتبالی در سال های اخیر باشد.
گل گهر سیرجان صدرنشین فعلی لیگ برتر را می توان نمادی مناسب برای فوتبال کرمان دانست. تیمی که از قدمت آن در لیگ برتر بیشتر از ۳ سال نمی گذرد و با همین تجربه کم امروز یکی از مدعیان جدی قهرمانی در فصل بیست و یکم لیگ برتر است.
گل گهر تنها نماینده استان کرمان در لیگ برتر نیست و آنها یک تیم نوپا و کم تجربه دیگر نیز در لیگ برتر دارند به نام مس رفسنجان که این یکی یک سال کمتر از گل گهر در لیگ برتر سابقه دارد و در آخر هفته نهم یکی از تیم های بالانشین جدول است.
مس رفسنجان که سالهاست هدایت آن بر عهده یک مربی (محمد ربیعی) قرار دارد، به لحاظ ثبات روی نیمکت حرف اول را در میان تیم های لیگ برتری می زند و در کمال ناباوری امروز در رده پنجم ایستاده است تا آنها هم ادعای جالبی در این فصل داشته باشند.
در فصلی که تهران با ۴ و خوزستان با ۳ سهمیه در لیگ برتر حرف اول را می زنند، کرمان به همراه اصفهان با ۲ سهمیه بالاتر از استانهای مرکزی، مازندران، فارس، آذربایجان شرقی و خراسان رضوی هر کدام با یک سهمیه قرار دارند؛ اما تفاوت بارز نماینده های استان کرمان با دیگران در این است که حال هر دو نماینده این استان در لیگ برتر خوب است.
کرمان تنها استانی است که فوتبالش به لیگ برتر ختم نمی گردد و آنها در لیگ یک هم تیم های خوبی دارند که می توانند مدعی صعود به لیگ برتر باشند تا سهمیه این استان در لیگ برتر در فصل های بعد افزایش یابد.
مس کرمان یکی از نمادهای فوتبال کرمان، قدیمی ترین و ریشه دار ترین تیم این استان با سابقه حضور در لیگ قهرمانان آسیا، یکی از تیم های خوب این فصل لیگ دسته اول است که با یک مربی بومی و کاملاً مسی به اسم فرزاد حسین خانی روزهای خوب و پر امیدی را در لیگ یک سپری می کند.
مس کرمان که در آخر هفته نهم با ۱۴ امتیاز در رده ششم قرار دارد و فاصله ۵ امتیازی با بالای جدول دارد، در همسایگی خود نوپا ترین تیم استان کرمان به نام مس شهر بابک را دارد که اولین فصل حضورش در لیگ یک را تجربه می کند.
مس شهر بابک که با وحید رضایی صعود مقتدرانه ای از لیگ دو به لیگ یک داشت و با همین مربی اولین فصل حضور در لیگ یک را تجربه می کند، هم امتیاز با مس کرمان و تنها به سبب یک تفاضل گل کمتر یک پله پایین تر قرار دارد تا این تیم نوپا هم بتواند یکی از مدعیان این فصل لیگ یک باشد.
مس های کرمان و شهر بابک تنها نماینده های استان کرمان در لیگ یک نیستند و آنها یک تیم مدعی دیگر هم دارند به نام آرمان گهر سیرجان. تیمی که با قاسم شهبا فصل خوبی را تجربه می کند و با ۱۷ امتیاز پس از قشقایی و ملوان ۱۹ امتیازی در رده سوم قرار دارد. تیمی که اگر موفق به صعود به لیگ برتر شود، اتفاق خاصی را رقم زده تا نه فقط سهمیه استان کرمان در لیگ برتر افزایش یابد، بلکه سهمیه شهر کوچک اما فوتبالی سیرجان را هم در این مسابقات افزایش دهد.
استان کرمان با داشتن ۵ تیم موفق در لیگ های برتر و یک سالی خوب را سپری می کند و فوتبال دوستان کرمانی به موفقیت های نماینده های این استان در لیگ یک و برتر امیدوارند.


منبع:

1400/09/22
12:16:41
5.0 / 5
734
تگهای خبر: فوتبال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان ساماس
ساماس - یوگا