خانم گل فوتبال ایران:

در آسیا شگفتی خلق کردیم

در آسیا شگفتی خلق کردیم

افسانه چترنور می گوید تیم فوتبال زنان شهرداری سیرجان با نایب قهرمانی در جام باشگاه های آسیا شگفتی خلق کرد و در تاریخ فوتبال زنان ایران به ثبت رسید.به گزارش ساماس به نقل از ایسنا، تیم فوتبال زنان شهرداری سیرجان برای نخستین بار در مسابقه ای بین المللی شرکت کرد و به دومین دوره جام باشگاه های زنان آسیا اعزام شد.

سیرجان در این رقابت ها مقابل بنیادکار ازبکستان و گوکولام هند پیروز شد اما در آخرین دیدار خود مقابل امان کلاب اردن شکست خورد و عنوان نایب قهرمانی را به دست آورد.

افسانه چترنور در مورد عملکرد سیرجان در این مسابقات به ایسنا اظهار داشت: به نظر بسیاری از کارشناسان فوتبال، ما شگفتی خلق کردیم و این عنوان برای فوتبال زنان ایران ثبت تاریخ شد.

او در مورد عملکرد خود بیان نمود: با عنایت به صدمه دیدگی جا مانده از اردوهای ملی به مدت یک ماه از هر تمرینی باز ماندم، اما بلافاصله از لحظه ای که مجوز تمرین به من داده شد، تمریناتم را با تیم و حتی اختصاصی با شدت ویژه ای آغاز کردم. رسیدن به شرایط آرمانی برایم خیلی سخت بود اما می خواستم در خلق شگفتی بزرگ برای کشورم تأثیر گذار باشم. ازاین رو تلاش زیادی کردم.

چترنور در مورد گلی که از روی ضربه ایستگاهی به هند زد و انتشار زیادی در شبکه های مجازی داشت، اظهار داشت: بارها ضربات ایستگاهی ام را به گل تبدیل نموده بودم اما در آن لحظه چون خانواده ام بازی را زنده می دیدند و از صدمه دیدگی زهرا علیزاده ناراحت بودم، حتما باید بهترین ضربه ایستگاهی خویش را می زدم.

او به تبعیض بین فوتبالیست های زن و مرد ایران اشاره نمود و اظهار داشت: برابر نبودن و تفاوت زیادی بین قراردادهای زنان و مردان وجود دارد اما ما دختران فوتبالی به خاطر عشق و علاقمه مان با تلاش و پشتکار فقط رو به جلو پیش می رویم.

چترنور در انتها اظهار داشت: تمام بازخوردهایی که از سوی مردم در فضای مجازی گرفتیم، سراسر جامعه زنان را غرق شور و شعف ملی کرد که جا دارد از همه مردمی که برای مان دعا کردند و انرژی مثبت فرستادند، تشکر کنم.

منبع:

1400/08/28
13:52:21
5.0 / 5
598
تگهای خبر: شركت , فوتبال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
ساماس - یوگا