مهر در گزارشی بررسی كرد؛

جزئیات سفر تیم ملی فوتسال به ایتالیا

جزئیات سفر تیم ملی فوتسال به ایتالیا

ساماس: تیم ملی فوتسال ایران در حالیکه از چند ماه پیش حضورش در ایتالیا و برگزاری بازی تدارکاتی با تیم ملی فوتسال این کشور را تایید کرده بود، فقط چند روز دیگر برای انجام امور این سفر فرصت دارد.به گزارش ساماس به نقل از مهر، تیم ملی فوتسال ایران در حالی برای حضور در کشور ایتالیا و برگزاری دو بازی تدارکاتی با این تیم دعوت شده است که فدراسیون فوتبال کشورمان هنوز این سفر را قطعی و نهایی نکرده تا این نگرانی وجود داشته باشد که فوتسال ایران فرصت خوب برای بازی با تیم اروپایی و یک «فیفادی» را از دست بدهد.
دعوت ایتالیا در اردیبهشت ۱۴۰۰
فدراسیون فوتبال ایتالیا اردیبهشت ماه سال جاری بود که در رایزنی با همتای ایرانی خود، درخواست برگزاری دو بازی تدارکاتی با تیم ملی فوتسال کشورمان را ارائه نمود. این دعوت پس از انجام یکسری مذاکرات و رایزنی هایی صورت گرفت که چندان ورزشی هم نبود و از جانب بعضی چهره های فرهنگی زمینه رویارویی دو تیم فراهم گردید. فدراسیون فوتبال ایران پس از مشورت با کمیته فوتسال، یکی دو ماه بعد حضور در ایتالیا را نهایی کرد تا «فیفادی» آذرماه به این شکل برای دو تیم پر شود.
پیش بینی بازی در شهر سالسوماجوره ترمه
ایتالیا پس از تایید ایران، کارهای در ارتباط با میزبانی را پیش برد و شهر سالسوماجوره ترمه در استان پارما در بخش شمالی ایتالیا را برای این مسابقه در نظر گرفت. بر مبنای هماهنگی های صورت گرفته، ایران روز ۲۸ آذر باید وارد ایتالیا شود، روزهای ۲۹ و ۳۰ آذر با این تیم دیدار کند و ۳۱ آذر به کشورمان بازگردد اما با عنایت به اقدامات دیرهنگام فدراسیون فوتبال، هنوز این بازی قطعی نیست.

دیدار تیم ملی فوتسال و آرژانتین
بلاتکلیفی در تعیین سرمربی تیم ملی فوتسال
یکی از مسائلی که سبب شده سفر ایران به ایتالیا قطعی نباشد، بلاتکلیفی در تعیین سرمربی تیم ملی فوتسال است. پس از حذف تیم ملی فوتسال ایران از جام جهانی و بازگشت به کشور، نه تنها رئیس کمیته فوتسال مشخص نشده بلکه هنوز مشخص نیست سرمربی بعدی تیم ملی چه کسی است. سیدمحمد ناظم الشریعه سرمربی تیم ملی ایران در جام جهانی بود که گفته می شود نظر اعضای کمیته فوتسال روی ادامه کار با او مثبت است اما هنوز فدراسیون فوتبال و شهاب الدین عزیزی خادم رئیس فدراسیون تصمیم نهایی را در این خصوص نگرفته است.
سرنوشت تیم ملی فوتسال به تیم ملی فوتبال گره خورد
فوتسال ایران روز ۶ مهر در مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی برابر قزاقستان شکست خورد و سپس به ایران بازگشت. انتظار می رفت پس از بازگشت تیم ملی، تکلیف نیمکت این تیم مشخص شود اما فدراسیون فوتبال آن روزها درگیر بازی های حساس تیم ملی فوتبال برابر امارات و کره جنوبی (۱۵ و ۲۰ مهر ماه) در رقابت های انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر بود. گفته می شد پس از این دو بازی، فدراسیون تمرکز خویش را روی فوتسال می گذارد که بازهم این اتفاق رخ نداد و همه چیز به پس از بازی تیم ملی فوتبال مقابل لبنان و سوریه (۲۰ و ۲۵ آبان) موکول شده است.
ورود کامرانی فر به بحث فوتسال؛ تا امروز بدون نتیجه
در این مدت مسئولیت بررسی شرایط تیم ملی فوتسال به حسن کامرانی فر دبیر کل فدراسیون فوتبال سپرده شد. وی در این زمان اقداماتی را انجام داد و از برخی از مربیان همچون رضا لک هم رزومه گرفت. وی سپس با اعضای کمیته فوتسال جلسه ای با ناظم الشریعه برگزار کرد اما این جلسات خروجی رسمی نداشته و همانطور که گفته شد، همه چیز به نظر عزیزی خادم و به پس از بازی ایران با سوریه موکول شده است.
ارسال درخواست سفر به شورای برون مرزی
با وجود این که کمیته فوتسال بدون رئیس است، اما برخی از اقدامات اولیه برای سفر به ایتالیا انجام شده است. در نخستین گام، درخواست سفر به ایتالیا به شورای برون مرزی ارسال شده است که تا به امروز پاسخی برای این سفر به فدراسیون نرسیده. از طرفی فدراسیون فوتبال ایتالیا درخواست فهرست اصلی بازیکنان ایران را از فدراسیون فوتبال کشورمان داشته است اما به علت نامشخص بودن سرمربی، این فهرست ارسال نشده است.

تیم ملی فوتسال
زمان برای صدور ویزای «شنگن» درحال اتمام است
علاوه بر این، صدور ویزای شنگن برای سفر به اروپا نزدیک به یک ماه زمان نیاز دارد و این زمان درحال اتمام است. اگر فدراسیون دیر بجنبد، فرصت صدور ویزای شنگن را از دست می دهد و تنها راه سفر به ایتالیا، صدور ویزای «نشنال» خواهد بود.
بازی با ایتالیا در آذرماه با چه توجیهی؟
شاید برای بعضی ها این سوال پیش بیاید که وقتی تیم ملی فوتسال ایران مسابقه رسمی در پیش ندارد، ضرورت برگزاری بازی تدارکاتی با ایتالیا در آذرماه چیست. ایتالیا درخواست بازی با ایران را در اردیبهشت ماه ارسال کرد؛ یعنی زمانی که قرار بود بازی های مقدماتی جام ملت های دی و بهمن برگزار گردد و ایران برای حضور در این بازی ها احتیاج به دیدار تدارکاتی داشت. اما یک دفعه مسابقات قهرمانی آسیا با تصمیم AFC به فروردین و شهریور ۱۴۰۱ موکول شد. از طرفی، ایران همواره در برگزاری بازی با تیم های بزرگ دنیا مشکلاتی داشته است و این بهترین شانس است تا از فرصت بوجود آمده به بهترین نحو برای آماده سازی و کسب تجربه بازیکنان جوان تر استفاده نماید.
تعویق بازی به فیفادی ژانویه و فوریه ۲۰۲۲ امکانپذیر نبود
با توجه به بلاتکلیفی تیم ملی و کمیته فوتسال ایران، حتی پیشنهاد تعویق بازی با ایتالیا به «فیفادی» ژانویه و فوریه ۲۰۲۲ از جانب برخی از مسؤلان فدراسیون عنوان شد اما این پیشنهاد امکانپذیر نیست چون که ایتالیا در آن زمان درگیر بازی های قهرمانی اروپا است و در گروه دوم این بازی ها با فنلاند، قزاقستان و اسلوونی دیدار می کند.
آبروریزی لغو بازی با اسپانیا و برزیل تکرار نشود
فدراسیون فوتبال ایران پیش از این هم سابقه لغو بازی های دوستانه بزرگ و معتبر برای تیم ملی فوتسال ایران را دارد همچون بازی با اسپانیا و برزیل. لغو بازی با برزیل در آبان ۱۳۹۷ شاید بیشتر از هر مسابقه دیگری در ذهن اهالی فوتسال باقی مانده باشد. برزیل از ایران دعوت کرده بود برای انجام دو بازی تدارکاتی به این کشور برود. ایران این دعوتنامه را تایید نمود اما چند هفته مانده تا قبل از اعزام به برزیل، یک دفعه این سفر لغو شد؛ در حالیکه برزیل تمام پیشبینی های لازم همچون پخش تلویزیونی این مسابقه را انجام داده بود. این تصمیم خلق الساعه فدراسیون وقت فوتبال، لطمه زیادی به اعتبار فوتسال ایران زد و امید می رود این اشتباه برای بازی با ایتالیا تکرار نشود.

1400/08/24
15:30:15
5.0 / 5
722
تگهای خبر: فوتبال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
لینک دوستان ساماس
ساماس - یوگا