بیانیه پیكان در خصوص اتفاقات دیدار با ذوب آهن؛

رقیبی که در میدان اخلاق هم شکست خورد

رقیبی که در میدان اخلاق هم شکست خورد

باشگاه پیکان با صدور اطلاعیه ای به اتفاقات بعد از پیروزی این تیم برابر ذوب آهن واکنش نشان داد.به گزارش ساماس به نقل از مهر، در بیانیه باشگاه پیکان آمده است: «با گذشت دو دهه از شروع فوتبال حرفه ای در ایران و ضروریت تبعیت و تمکین اهالی فوتبال در مقابل قوانین، برخی رفتارهای غیر حرفه ای نشان گر نبود ظرفیت پذیرش شکست و نتیجه تلاش دو تیم در زمین بازی است.
بازندگان نتیجه در همین راستا متوسل به بهانه های ساختگی و توهمات خودساخته ای می شوند که تنها سبب تشویش اذهان عمومی و تقدم حاشیه بر متن فوتبال خواهد شد.
فصل گذشته باشگاه پیکان در دیدار مقابل ذوب آهن از ناحیه تغییر تصمیم داور مسابقه متضرر شد اما در قبال اجرای قانون تمکین کرد حال آنکه سرمربی امروز ذوب آهن در آن بازی هدایت پیکان را بر عهده داشت و تصور می کردیم رعایت اخلاق و اصول حرفه ای از اولویت های مورد توجه ایشان است.
مایه تاسف است که رقیب، بعد از شکست در رقابت جوانمردانه داخل زمین به بازی ناجوانمردانه تهمت و افترا در بیرون از زمین روی آورده و شکستی دیگر را این دفعه در بیرون از زمین بازی با عبور از اصول اخلاقی و حرفه ای برای خودش رقم می زند.
در همین راستا پیرو برخی ادعاهای کذب مطرح شده درباب مسابقه اخیر تیم های فوتبال پیکان و ذوب آهن در هفته سوم رقابت های لیگ برتر که با شایستگی، برتری واضح و پیروزی پیکان به انتها رسید لازم است مواردی را به اطلاع رسانه های محترم و عموم علاقمندان به فوتبال کشور برسانیم.
یکم:
برمبنای قوانین و مقررات تنظیم برنامه مسابقات بر عهده سازمان محترم لیگ برتر فوتبال کشور بوده و در حدود اختیارات باشگاهها نمی باشد. بر این اساس باشگاهها می توانند نظرات و دیدگاههای خود درباب تاریخ برگزاری مسابقات را به اطلاع سازمان لیگ رسانده و در نهایت در مقابل تصمیم این سازمان تمکین کنند. تعویق مسابقه تیم های پیکان و ذوب آهن که هر دو نمایندگانی در تیم فوتبال امید داشته اند و در مقطع فیفا دی می توانستند با ترکیب کامل برابر یکدیگر صف آرایی کنند به درخواست باشگاه پیکان و با مساعدت و موافقت سازمان محترم لیگ صورت گرفته و در صورتیکه تیم میهمان علاقه ای به حضور ملی پوشانش در این مسابقه نداشت می توانست پیش از بازی و نه بعد از شکست به این مساله اعتراض کند و مجموعه پیکان نیز بدون تردید دراین زمینه پذیرای تصمیم نهایی متولی برگزاری رقابت ها بوده و خواهد بود.
دوم:
مسئولیت انتخاب و معرفی ورزشگاه محل برگزاری مسابقه بر عهده باشگاه میزبان و مسئولیت تایید آن باز هم بر عهده سازمان لیگ و هیات های فوتبال بوده و هیچ باشگاهی در جایگاه تایید یا رد صلاحیت ورزشگاههای کشور بمنظور برگزاری مسابقات نبوده و نیست. از سویی به نظر می آید تعدادی از باشگاهها از سوابق میزبانی ورزشگاه انقلاب کرج در برگزاری مسابقات لیگ برتر غافل بوده اند و یا حتی باخبر نیستند که مسابقه هفته دوم تیم های هوادار و پیکان به میزبانی هوادار در همین استادیوم برگزار شده و تا حالا خصوصا قبل از شکست اخیر باشگاه ذوب آهن چنین اشکالی به برگزاری بازی های لیگ برتر در این استادیوم وارد نیامده است. همین طور ادعای عدم استفاده از کاور زمین در هنگام بارندگی برمبنای تصاویر و مستندات موجود اساسا کذب بوده و طبیعتا روز بازی بمنظور برگزاری مسابقه کاورهای ویژه از روی زمین برداشته شده است.
سوم:
برمبنای ادعای باشگاه ذوب آهن اقامت دو تیم در یک هتل خلاف مقررات است که برمبنای عرف و قوانین چنین ممنوعیتی درباب محل اقامت تیم ها وجود ندارد. در عین حال با عنایت به این که کلیه اردوهای تیم فوتبال باشگاه پیکان پیش از تمامی مسابقات خانگی در هتل مورد نظر برگزار می گردد تیم میهمان می توانسته نسبت به تغییر محل اردوی خودش در تهران اقدام نماید و اعتراض به این مساله از عجایب کم نظیر در بیانیه فوق الذکر به نظر می آید.
چهارم:
تعدادی از موارد ذکر شده در مصاحبه مطبوعاتی سرمربی محترم باشگاه ذوب آهن، روابط عمومی همین طور بیانیه این باشگاه مصداق روشن نشر اکاذیب افترا و تشویش اذهان عمومی است که باشگاه پیکان نسبت به تنظیم شکایت رسمی و قانونی در این خصوص اقدام خواهدنمود.

1400/08/22
22:15:38
5.0 / 5
1054
تگهای خبر: پذیرش , فوتبال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
لینک دوستان ساماس
ساماس - یوگا