در گزارش ساماس مطرح شد

اعتراض ملی پوش کاتا به انتخابی ها

اعتراض ملی پوش کاتا به انتخابی ها

کاتاروی تیم ملی کشورمان اظهار داشت: رقابتهای انتخابی تیم ملی نه تنها شفاف نبود، بلکه در زمان مناسبی برگزار نشد تا در فاصله یک هفته به مسابقات جهانی دارنده مدال برنز دوره قبل وارد حاشیه شود.ابوالفضل شهرجردی با بیان مطلب فوق به خبرنگار مهر اظهار داشت: یک ماه قبل رقابتهای انتخابی تیم ملی کاراته در بخش کاتا به صورت شفاف و با رای داوران برگزار شد که من در کاتای انفرادی و تیم ما به همراه میلاد فرازمهر و علی زند در کاتای تیمی با اختلاف بالا (دونمره) موفق به کسب رتبه نخست و کسب مجوز حضور در مسابقات قهرمانی جهان شدیم.
وی افزود: رقابتهای جهانی ۲۵ آبان ماه در امارات شروع می شود و بنابراین سه مرحله اردو برای آمادگی حضور در این مسابقات پشت سر گذاشتیم. اما کمیته فنی یک دوره مسابقه انتخابی فوق العاده غیر فنی در نظر گرفت. هیچ کجای دنیا در فاصله یک هفته به آغاز رقابتهای جهانی انتخابی برگزار نمی گردد. هر چقدر هم اعلام کردیم که شرایط مناسب نمی باشد، امکان صدمه دیدگی در کاتای «بونکای» وجود دارد، کسی قبول نکرد. در کنار زمان نامناسب، یکسری بدعت ها هم وجود داشت. در این مسابقات داوران یک نمره می دادند، شورای راهبردی کاتا و کمیته فنی هم جداگانه نمره می دادند و متأسفانه رای داوران هم اعلام نمی گردد و این داستان شک و شبهه را زیاد کرد. اعتراض هم کردیم که گفتند با مشورت کمیته فنی و شورای راهبردی ۲۴ ساعت بعد نفرات اعزامی به آسیا معرفی شوند.
عضو تیم ملی کاراته کشورمان اظهار داشت: در انتخابی شرکت کردیم و من در آستانه مسابقات جهانی از ناحیه گردن صدمه دیدم و معلوم نیست به رقابتهای امارات برسم یا خیر، ولی سوال من اینجاست که اگر قرار بود شورای راهبردی و کمیته فنی تصمیم گیرنده باشند، چرا داوران امتیاز دادند. این در شرایطی است که داوران رای به برتری ما در کاتای تیمی و انفرادی داده بودند. ولی رای تصمیم گیرندگان اصلی نتیجه ای غیر از این بود که مشخص می شود، اجرای انتخابی بی فایده بوده و تیم ها از قبل انتخاب شده بودند.
شهرجردی افزود: مگر در مسابقات رسمی کمیته فنی تصمیم گیرنده است که اینجا هم چنین برخورد کردند؟ در مسابقات جهانی و آسیایی داور تصمیم گیرنده است، چرا در مسابقات انتخابی افراد دیگری بر مبنای نظرات شخصی تصمیم گیری کردند؟ داوران آزمون ها و کلاس های هماهنگی را پشت سر گذاشته اند و بهترین نظر را بر مبنای استانداردها می دهند. شخصی که این مراحل را طی نکرده، چطور می تواند نظر داده و انتخاب کند؟ اگر قرار بود افراد دیگری انتخاب کنند، چرا داوران دعوت شدند؟ چرا افرادی که در شورای فنی و کمیته فنی نفوذ دارند به خواسته خود می رسند تا تیم ما در آستانه مسابقات جهانی وارد حاشیه شود!
وی به کاتای انفرادی هم اشاره نمود و اظهار داشت: چون من به همراه علی زند نفرات اول و دوم در این بخش بودیم، درخواست دادیم به علت صدمه دیدگی بنده، انتخابی بین ما دو نفر برای آسیا بعد از مسابقات جهانی برگزار گردد و بعد از مشورت و پذیرش دبیر فدراسیون، نامه را به فدراسیون عرضه دادیم. پس از اعلام نتایج، نام علی زند بعنوان نماینده ایران در آسیا ارائه شد. اگر قرار بود به نفرات دوم این شانس داده شود، چرا مسابقات انتخابی در بدترین زمان و به صورت غیر حرفه ای برگزار شد؟
ملی پوش کاتا در انتها اظهار داشت: انتخاب نفرات دوم برای حضور در مسابقات آسیایی، شوک بزرگی به مسافران جهانی بود. متأسفانه انتخابی ها به هیچ عنوان شفاف نبود و ما کاتاروها به چنین وضعیتی معترض هستیم. نحوه قضاوت ها و پنهان کردن نمرات صحیح نبود، چرا شورای فنی و شورای راهبردی کاتا بر خلاف شرح وظایف خود در این خصوص تصمیم گیری می کنند.

1400/08/21
13:17:31
5.0 / 5
829
تگهای خبر: پذیرش , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
لینک دوستان ساماس
ساماس - یوگا