فوتسال بانوان در بلاتكلیفی؛

قهرمان آسیا چشم انتظار توجه فدراسیون فوتبال

قهرمان آسیا چشم انتظار توجه فدراسیون فوتبال

ساماس: تیم ملی فوتسال زنان ایران، قهرمان دو دوره مسابقات قاره آسیا در انتظار توجه فدراسیون برای تعیین تکلیف سرمربی است.به گزارش ساماس به نقل از مهر، تیم ملی فوتسال زنان ایران بعد از کسب دو دوره عنوان قهرمانی آسیا در سالهای ۲۰۱۵ و ۲۰۱۸ به انزوا رفته است و خبری از انتخاب سرمربی نیست. تاریخ سازی زنان فوتسالیست در قاره کهن آینده روشنی برای دختران فوتسالیست متصور می شد اما شرایط برخلاف آن رقم خورد.
در دوران ریاست مهدی تاج و نایب رئیسی لیلا صوفی زاده اتفاقات ناخوشایندی برای تیم ملی فوتسال رقم خورد. پاداش قهرمانی بازیکنان بعد از گذشت چندین سال پرداخت نشد و شهرزاد مظفر، مربی تاریخ ساز فوتسال به سبب عدم توجهات به کویت رفت.
با حضور شهاب الدین عزیزی خادم و شهره موسوی در فدراسیون فوتبال در گام نخست پاداش قهرمانی دختران فوتسالیست پرداخت گردید که نوید روزهای خوب برای فوتسال را داد. رییس جدید فدراسیون همراه با نایب رییس زنان توجهات خوبی به فوتبال بانوان داشتند و در نهایت تیم فوتبال زنان برای اولین بار جواز حضور در مرحله نهایی مسابقات جام ملت های آسیا ۲۰۲۲ را کسب کردند.
نگاه و توجه خوب فدراسیون جدید به بخش فوتبال زنان و کوشش برای ایجاد برابری در فوتبال همچون اقدامات مثبت رییس جدید است اما فوتسال زنان که چند سالی است به انزوا رفته است نیز باید مورد توجه فدراسیون قرار گیرد.
نسل طلایی فوتسال زنان سال آینده رقابت های مهم جام ملت ها را در پیش دارد و شاید بعد از آن تعدادی از بازیکنان باید از بازی های ملی خداحافظی کنند. این نسل این روزها چشم انتظار تصمیم فدراسیون برای انتخاب سرمربی تیم ملی است تا با مشخص شدن سرمربی برنامه ریزی ها شکل گیرد و تیم ملی آماده رویارویی با حریفان شود.


منبع:

1400/07/23
09:07:35
5.0 / 5
811
تگهای خبر: فوتبال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
ساماس - یوگا