طباطبایی:

برای تیم ملی احساس خطر می کنم

برای تیم ملی احساس خطر می کنم

به گزارش ساماس پیشکسوت فوتبال ایران می گوید شاگردان اسکوچیچ تاکتیک خوبی برای گلزنی مقابل امارات نداشتند.


هادی طباطبایی، پیشکسوت فوتبال ایران در گفتگو با ایسنا، درباره پیروزی تیم ملی ایران مقابل امارات در رقابت های انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر اظهار نمود: تیم ملی ما گرفتار یک اتفاقی می شود که انگار دارد به عقب برمی گردد. به عبارت دیگر ما داریم به زمان پیش از کی روش برمی گردیم. در زمان قبل کی روش، ما اگر مقابل یک تیم قدرتمند قرار می گرفتیم با انگیزه بازی می کردیم و در مقابل تیم های ضعیف تر برعکس می شد. در زمان کی روش این مسئله تغییر نمود و او با بازیکنان طوری برخورد می کرد در هر بازی، تمام انگیزه خویش را به نمایش بگذارند اما هم اکنون باز هم تیم ملی به دوران پیش از کی روش برگشته است و من برای تیم ملی احساس خطر می کنم.
دروازه بان سابق تیم ملی و استقلال افزود: ما در تمام خطوط بازیکنان خوب زیادی داریم و کیفیت بازیکنان تیم ملی را نجات می دهد. کیفیت فنی بازیکنان شرایط را برای تیم ملی عوض کرده است. موقعی که سردار آزمون پشت پنالتی ایستاد، در چهره او احساس کردم که مقداری خسته است و در نهایت هم این بازیکن پنالتی خویش را خراب کرد. باید در کادر فنی شرایطی پیش بیاید که بازیکنان تیم ملی گرفتار این اتفاقات نشوند.
طباطبایی با انتقاد نسبت به شرایط فنی تیم ملی تصریح کرد: من سرعت خوبی در روند بازی تیم ملی ندیدم. ابتکار بازی بیشتر دست تیم امارات بود و این در حالی بود که تیم ملی نفرات بهتری نسبت به تیم امارات داشته است و طبیعتا تیمی که از نفرات بهتری برخوردار باشد، باید شرایط بهتری در زمین برای خود رقم بزند.
پیشکسوت تیم فوتبال ایران اضافه کرد: در بازی دیشب، ما چند موقعیت داشتیم؟ ما فرصت زیادی برای گلزنی نداشتیم. ما در یک موقعیت و روی هوش مهدی طارمی توانستیم به گل برسیم. این نشان دهنده این است که ما تاکتیک خوبی برای گلزنی نداشتیم. آیا شرح وظایف بازیکنان در بازی های تیم ملی مشخص است؟ ما روی کیفیت نفرات خود داریم نتیجه می گیریم. اگر کیفیت تاکتیکی خوبی در تیم ملی وجود داشته باشد، ملی پوشان می توانند غوغا کنند.
طباطبایی با اشاره این که تیم ملی باید روی کارهای تاکتیکی تمرکز بیشتری داشته باشد، تصریح کرد: مربی باید روی کارهای تاکتیکی کار کند و سرعت تیمی ما بالا برود و با این اتفاقات فوتبال ما زیباتر می شود و از ظرفیت های خود بیشتر استفاده خواهیم کرد. در فوتبال دنیا، تیم ها در ابتدا روی کیفیت فردی بازیکنان حساب باز نمی کنند و اولویت روی کیفیت تاکتیکی تیم است. سوال من این است آیا مسی هر وقت که توپ دستش می آید، دریبل می زند؟ بطور قطع چنین چیزی وجود ندارد.
او در انتها اظهار داشت: اگر نگرش به مسائل تاکتیکی و فنی تغییر کند، ما راحت می توانیم از مرحله گروهی جام جهانی صعود نماییم. فکر می کنم باید روی ۲ مسئله تاکتیکی کار کنیم؛ مسئله اول آنالیز بازی حریف جهت پیدا کردن نقاط ضعف تیم حریف و استفاده کردن از اشتباهات حریف است و مسئله بعدی کار کردن روی مهارت های ستاره ها و مهره های قوی تیم است که در مواقعی که بازی گره می خورد بتوانیم روی این بازیکنان حساب باز نماییم. باید نگرش نسبت به فوتبال تغییر کند و اگر این نگرش تغییر پیدا کند، آن موقع می توانیم شرایط بهتری برای خود رقم بزنیم.
منبع:

1400/07/16
14:20:15
5.0 / 5
1182
تگهای خبر: فوتبال , كیفیت , هوش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
ساماس - یوگا