دو نیمه متفاوت و نگران کننده تیم ملی

دو نیمه متفاوت و نگران کننده تیم ملی

به گزارش ساماس اتفاقی که در این چند هفته رخ داده، دوپاره شدن سطح کیفی تیم ملی است؛ بدین سان که هر چقدر جلوی زمین شرایط روبه راه به نظر می آید، عقب زمین اوضاع کمی نگران کننده شده است.به گزارش ساماس به نقل از ایسنا، روزنامه همشهری نوشت: «اردوی تیم ملی برای برگزاری دو بازی حساس مقابل امارات و کره جنوبی شروع شده است. برای اینکه شهد شیرین پیروزی در دو بازی نخست همچنان در کام مان ماندگار باشد، نیاز داریم از این دو بازی دست کم چهار امتیاز بگیریم. پس هر دو مسابقه بسیار برایمان تعیین کننده و سرنوشت ساز هستند. به همان راحتی که شش امتیاز مسابقات قبلی سبب شد تیم ملی به عرش برسد، لغزش و ناکامی احتمالی در دو بازی پیش رو می تواند همه چیز را خراب کند. صد البته ما به تیم ملی باور داریم. منتها اتفاقی که در این چند هفته رخ داده، دوپاره شدن سطح کیفی تیم ملی است؛ بدین سان که هر چقدر جلوی زمین شرایط روبه راه به نظر می آید، عقب زمین اوضاع کمی نگران کننده شده است.

نیمه هجومی؛ درخشان و بی رحم

وضعیت خط آتش تیم ملی همچنان خوب است. تنها نگرانی ما آنجا صدمه دیدگی سردار آزمون بود که بموقع رفع شد و وی در مسابقات اخیر زنیت به تدریج بازی کرده است. البته بحث آمادگی آزمون هم مهم می باشد اما امیدواریم به اینکه در زمان کافی باقی مانده، او بخصوص برای بازی دوم با کره جنوبی کاملا آماده شود. کریم انصاری فرد در آ. ا. ک آتن شرایط خوبی دارد و در فصل جدید هم پایش به گلزنی باز شده است. مهدی ترابی در پرسپولیس مثل همیشه عالی است و قشنگ بعنوان یک ذخیره مطمئن می شود روی او حساب کرد. گل استثنایی ترابی به استقلال تاجیکستان، همین حالا پرسپولیس را به جمع هشت تیم برتر آسیا رسانده است. وحید امیری را هم فقط در یک کلمه می شود تعریف کرد؛ «وحید امیری»! آیا به توضیح بیشتری نیاز دارید؟ حتی مهدی قائدی هم در الاهلی شرایط خوبی دارد و اعتمادبه نفس کافی را پیدا کرده است. علیرضا جهانبخش با خلاصی از جهنم برایتون، به اندازه کافی در فاینورد بازی می کند. وی در دو مسابقه نخست هم ستاره تیم ملی بوده و دو گل خوب زده است. شرایط علی قلی زاده در شارلروا کمی فراز و نشیب داشته. او برابر خنت گل زد و اخراج شد اما بعدا در بازی با میشلن طعم نیمکت نشینی را هم چشید. با این وجود اگر لازم باشد، قلی زاده توانایی کمک به تیم ملی را دارد. این بند از مطلب را قاعدتا بدون یادکردن از مهدی طارمی نمی توان به پایان برد. در مورد ستاره اول خط حمله تیم ملی چه بگوییم که تکراری نباشد؟

نیمه دفاعی؛ کمی می ترسیم

در نیمه زمین خودمان اما شرایط بازیکنان به اندازه جلوی زمین روبه راه نیست. علیرضا بیرانوند که از نیمکت نشینی در آنتورپ فرار کرده بود، در بواویشتا هم مدت زمان قابل توجهی روی نیمکت نشست. البته او هفته گذشته سرانجام توانست اولین بازی لیگی اش را برای تیم پرتغالی انجام بدهد اما همچنان موقعیت باشگاهی بیرو، تناسبی با جایگاه ملی او ندارد. هر چند خوشبختانه بیرانوند در دو بازی نخست تیم ملی نشان داد این شرایط در روحیه او تاثیر چندانی ندارد. در قلب خط دفاع شجاع خلیل زاده به تازگی مرتکب اشتباهات عجیب و غریبی در مسابقات الریان شده است. وی در بازی با ام صلال با یک کنترل بسیار بد سبب به ثمر رسیدن گل اول تیم حریف شد و مقابل السد هم دو اشتباه مرگبار دیگر داشت که هر دو منجر به فروپاشی دروازه الریان شد. در سالهای گذشته به یاد نداریم که شجاع را این همه پراشتباه دیده باشیم. این شرایط البته حتما تغییر خواهد کرد؛ چون که ما برای تیم ملی احتیاج به یک خلیل زاده بی نقص داریم.

در سمت راست خط دفاعی صادق محرمی بار دیگر در دیناموزاگرب نیمکت نشین شده است. این شرایط در چهارمین فصل حضور صادق در کرواسی چندان قابل قبول نیست و حتی شایعاتی در مورد احتمال بازگشت او به پرسپولیس انتشار یافته است. در میانه میدان هم کمی نگرانی داریم. وضعیت احمد نوراللهی در الاهلی روبه راه نیست. او شرایط دشواری را پشت سر می گذارد؛ در حدی که بعضی ها در فرضیه ای عجیب از نیمکت نشینی و تعویض شدن های احمد بعنوان سناریوی اماراتی ها ضد ایران در آستانه بازی دو تیم یاد می کنند! شرایط سعید عزت اللهی هم زیاد جالب نیست و وی در مسابقات وایله بلدکلوب دانمارک، هر از گاهی طعم نیمکت نشینی را می چشد. این هفته هم که سعید فیکس بود، آنها شش گل خوردند و با اقتدار به قعرنشینی در لیگ دانمارک ادامه دادند!

طبیعتا ترجیح می دادیم عناصر دفاعی تیم ملی هم مثل نفرات هجومی در تیم هایشان بهترین شرایط ممکن را داشته باشند. البته آنها معمولاً نشان داده اند در تیم ملی کیفیت متفاوتی دارند. امیدواریم این دو بازی با نمایش ممتاز این بچه ها همراه باشد؛ چون که واقعا جلوی امارات و کره جنوبی اجازه اشتباه نداریم.»
1400/07/11
10:21:12
5.0 / 5
1291
تگهای خبر: قلب , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲