سرمربی تیم ملی فوتسال:

بازیکن باتجربه می گفت کاش زودتر مسابقات جام جهانی تمام شود!

بازیکن باتجربه می گفت کاش زودتر مسابقات جام جهانی تمام شود!

ساماس: سرمربی تیم ملی فوتسال ایران اظهار داشت: یکی از بازیکنان باتجربه دو روز پیش از بازی می گفت کاش زودتر مسابقات جام جهانی تمام شود!به گزارش ساماس به نقل از مهر، سیدمحمد ناظم الشریعه سرمربی تیم ملی فوتسال ایران با وجود گذشت چند روز از شکست مقابل قزاقستان در مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی فوتسال همچنان به انتقاداتی که از وی می شود، واکنش نشان داده است.
مهمترین مسائلی که درباره تفکرات سرمربی تیم ملی نسبت مطرح است، اعزام حسین طیبی با وجود مصدومیت، کنار گذاشتن انضباطی محمدرضا سنگ سفیدی، عدم اعزام بازیکنان جوان تر و دو دستگی در بین بازیکنان است.
ناظم الشریعه در تازه ترین گفتگوی خود در مورد این که چرا بازیکنان شش دانگ و جوان لیگ در تیم ملی حضور ندارند، اظهار داشت: بازیکن شش دانگ در لیگ پیدا می شود به شرطی که بازی کند و شش دانگ شود. با بازی در لیگ، بازیکن می شود یک دانگ! پنج دانگ دیگرش می شود بازی با تیم های بزرگ.
وی افزود: مسلم اولادقباد از سال ۲۰۱۷ با ما و در اردوهای تیم ملی بود. بازیکنی که به جام جهانی می آید باید در اندازه این جام باشد. بازیکن دیگری که مدنظر داشتیم مهدی کریمی چپ پا بود. کریمی مصدوم گردید و تا آخرین لحظه اردو با ما کار کرد که او را برسانیم ولی واقعاً نشد.
سرمربی تیم ملی فوتسال که با شبکه خبر گفتگو می کرد، درباره دلیل اعزام حسین طیبی به جام جهانی با وجود مصدومیت، تصریح کرد: حسین در بازی با بلاروس آُیب دید. در بلاروس متوجه نشدیم مصدوم شده است. خودش هم متوجه نشد. وقتی برگشتیم به او گفتم برو کمیته پزشکی که به من اعلام نمودند پس از سه هفته می تواند بازی کند که یک هفته از آن هم گذشته بود. طیبی برند تیم ملی بود و فکر می کردم به مراحل بعد می رسد. از کمیته پزشکی ناراحت نیستم. آنها بر مبنای قواعد پزشکی گفتند و درست هم گفتند ولی آناتومی آدم ها با هم فرق دارد. اگر تیم ملی در جام می ماند، حسین می توانست برایمان بازی کند.
ناظم الشریعه همینطور به صورت تلویحی تایید نمود که باخت به آرژانتین مصلحتی و برای تعیین مسیر بهتر برای تیم ملی ایران بوده است. وی اظهار داشت: ما از قبل یک استراتژی را تعیین کردیم. نه من بلکه همه ایران می دانستند بازی با آرژانتین فرق دارد و احتمال این که به مسیر مناسب برسد بیشتر است. این مسیر (دوم شدن در گروه) برای ما بهتر بود. البته ازبکستان متفاوت شده بود و قدرت قزاقستان هم اظهر من الشمس است. ما این استراتژی را داشتیم. ضمن این که بازیکن محروم و مصدوم هم داشتیم. باید اینها را به شرایط بازی می رساندیم. شاید یکی از دلایلی که برایمان مشکل بوجود آمد همین مصدومیت ها بود. فرهاد فخیم مقابل ازبکستان صدمه دید. فخیم بازیکن بزرگی است و در دو، سه سال قبل میتوان او را یکی از علل قهرمانی مس سونگون در لیگ برتر دانست.
وی درباره تنبیه انضباطی محمدرضا سنگ سفیدی و کنار گذاشتنش از فهرست بازی قزاقستان اظهار نمود: خیلی ها از من در این مورد سوال می کنند. اگر کسی به من بی احترامی کند ناراحت نمی شوم. به سنگ سفیدی گفتم در زمین "این کار را بکن" که وی خاطرنشان کرد "این طوری است". برای همین به او گفتم "برو بیرون بنشین" و او را کنار گذاشتم.
سرمربی تیم ملی فوتسال در ادامه اختلاف و دو دستگی در تیمش را تکذیب نمود و خاطرنشان کرد: این تیم در پنج، شش سال قبل نان همدلی اش را خورده است. چیزی که برای ما مشخص بود این بود که همه همدل بودیم و هدفمان صعود به مراحل بالاتر بود آن هم قدم به قدم. به بازیکنان گفتم تلاش کنید مسیرمان هم یکی باشد. همدلی در نهایت وجود داشت ولی بالاخره قبول نماییم تاثیراتی داشت. ما آدم های احساسی هستیم. وقتی آنجا (در لیتوانی) بازی می کردیم پالس های منفی به ما می رسید. من نمی توانم جلوی مصاحبه هایی که اینجا (در ایران) می شود را بگیرم.
ناظم الشریعه به یکی از مسائل مهم در تیم ملی اشاره نمود و اظهار داشت: بازیکن باتجربه ام نباید دو روز پیش از بازی بگوید کاش زودتر مسابقات تمام شود و برویم. این یعنی چه؟ باید چه بگویم؟ نمی گویم بازیکن کم کاری می کند. چنین چیزی نیست و ما ایرانیان در این فاز نیستیم ولی از نظر روحی مسائلی که گفتم اثرگذار است. کسی که ۲۰ روز از خانواده اش دور بوده و این حرف را می زند یعنی چه؟ آن هم بازیکن باتجربه.


منبع:

1400/07/10
10:07:58
5.0 / 5
102
تگهای خبر: پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
ساماس - یوگا