یک دستیار غیر فنی که بر سرش دعواست

یک دستیار غیر فنی که بر سرش دعواست

به گزارش ساماس ما امروز در فوتبال ایران پدیده ای نادر داریم؛ دستیاری غیر فنی که بر سر حضورش در تیم ملی و تیم قهرمان لیگ دعواست!به گزارش ساماس به نقل از ایسنا، روزنامه همشهری نوشت: «اگر دلیلهای موفقیت پرسپولیس در این سال ها را از خودی و غریبه بپرسید، احیانا کمتر کسی نام کریم باقری را از قلم می اندازد. حضور او ضامن آرامش و موفقیت سرخ هاست و به جرأت می توان گفت وجهه و جایگاه باقری نزد هواداران دست نیافتنی است. دو سال پیش وقتی رقم قرارداد او با پرسپولیس افشا شد و همه فهمیدند باقری یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان از سرخ ها دستمزد می گیرد (عددی که حتما تا امروز خیلی هم بیشتر شده است)، سر و صدای زیادی به پا شد. با این وجود هواداران پرسپولیس فورا وارد گود شدند و به شکل متفق از باقری حمایت کردند. آنها عقیده داشتند حضور کریم در کادر فنی بیش از اینها ارزش دارد.

اواخر فصل گذشته نیز زمانی که خبر درگیری لفظی باقری با حامد لک انتشار یافت، بار دیگر شاهد تکرار چنین حمایتی از مربی سرخ ها بودیم؛ چنان که لک عقب نشست و ناچار به عذرخواهی و دلجویی شد. اتفاق کمیابی است که در پرسپولیس یا استقلال یک دستیار با ستاره تیم دربیفتد و آقای بازیکن نزد افکار عمومی در اقلیت محض قرار بگیرد. با این وجود کریم باقری یک دستیار عادی نیست. در وجود او جادویی هست که حضورش را حیاتی می کند. حدودا کمتر کسی تردید دارد که باقری نقش چندانی در مسائل فنی تیم ایفا نمی نماید. هیچ بعید نیست اگر از خود آقا کریم هم بپرسید، به صراحت این مساله را تأیید کند. با این وجود نه فقط پرسپولیس تحت هیچ شرایطی ول کن او نیست بلکه مسئولان تیم ملی هم سراغش آمده اند و اتفاقا فعلا تجربه بسیار خوبی در همکاری با او داشته اند. باقری در چهار دیدار حساس مرحله قبلی انتخابی جام جهانی در بحرین کنار تیم ملی بود و در دو پیروزی این مرحله برابر سوریه و عراق هم به تیم ایران کمک کرد. شدت نیاز تیم ملی به وی در حدی است که یحیی گل محمدی آشکارا دست به گروکشی زده و می گوید حالا که مربی ما را به تیم ملی می برید، لااقل اجازه بدهید بتوانیم بازیکن خارجی بگیریم!

راز محبوبیت و اثرگذاری باقری شاید جذبه و اتوریته او باشد. آقا کریم نماینده نسل درخشان فوتبال ایران است. با این تفاوت که بطور معمول سطح خودش را ممتاز نگه داشته، وارد مجادلات سخیف و روزمره فوتبال ایران نشده و طمع و زیاده خواهی هم نداشته است. مجموعه اینها موجب می شود باقری چهره ای شیرین، دوست داشتنی و در عین حال مقتدر باشد. بازیکنان هم از حضور او غرق در لذت شوند و هم از خودش حساب ببرند. در هر صورت ما امروز در فوتبال ایران پدیده ای نادر داریم؛ دستیاری غیر فنی که بر سر حضورش در تیم ملی و تیم قهرمان لیگ دعواست!»

منبع:

1400/07/02
12:26:53
5.0 / 5
908
تگهای خبر: فوتبال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
ساماس - یوگا