دكتر ستوده:

باید مثل فولاد به قرنطینه می رفتیم

باید مثل فولاد به قرنطینه می رفتیم

پزشك تیم استقلال اظهار داشت: موقعی كه تست بازیكنانمان مثبت شده بود اگر می شد باید مثل تیم فولاد به قرنطینه می رفتیم، آلودگی و تماس ها كمتر می شد و دیگر مشكلی برای چند بازیكن دیگرمان پیش نمی آمد.به گزارش ساماس به نقل از ایسنا، دکتر کاوه ستوده، پزشک تیم فوتبال استقلال در حاشیه تمرین امروز، پنجشنبه این تیم اظهار نمود: یکسری بازیکنانی که تستشان مثبت بود، دو روز متوالی از آنها تست گرفته شد و پس از تایید سلامتی​شان باردیگر به تمرینات اضافه شدند. ما موقعی که تست بازیکنانمان مثبت شد اگر می شد باید مثل تیم فولاد به قرنطینه می رفتیم، آلودگی و تماس ها کمتر می شد و دیگر مشکلی برای چند بازیکن دیگرمان پیش نمی آمد. سازمان لیگ هم تصمیم گرفت که برای صحت این تست ها باردیگر تست گرفته شود ولی هم اکنون دو بازیکن کرونایی داریم که سیاوش یزدانی و عارف غلامی هستند که حالا در قرنطینه اند.

او افزود: من و بقیه همکارانم تمام تلاشمان را می نماییم که در سلامت کارمان را پیش ببریم و پروتکل ها را رعایت می نماییم و تب سنجی، معاینات روزانه شان و مراقبت ها را تا آنجا که در توانمان است انجام می دهیم تا ان شاءالله بازیکنان سلامت خویش را حفظ کنند.

ستوده در پاسخ به این سؤال که این بیماری چقدر به بازیکنان صدمه می زند، اظهار داشت: این ویروس می تواند علایم خفیف داشته باشد و گاهی اوقات هم می تواند علایم بسیار پیش رونده ای داشته باشد که حتی کار به بستری در ICU و فوت منجر می شود. باید دید این ویروس در بازیکن تا چه حدی ورود پیدا می کند. اگر خدای نکرده ریه بازیکنی به شکل خیلی بد درگیر شود، امکان دارد ضایعاتی در ریه ایجاد کند و دیگر نتواند بازی کند.

او افزود: امکان دارد با عضلات قلب درگیر شود و مشکلات قلبی و تنفسی ایجاد کند و آنها امکان دارد دیگر به فوتبال برنگردند. همه این ها به عواملی بستگی دارد چون که بیماری در یک شخص با شخص دیگر متفاوت می باشد.
1399/04/26
13:26:12
5.0 / 5
1889
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
ساماس - یوگا