ابهام در حكم كمیته اخلاق؛

کنعانی زادگان از تیم ملی محروم می شود؟

کنعانی زادگان از تیم ملی محروم می شود؟

ساماس: محرومیت دو جلسه ای کنعانی زادگان از طرف کمیته اخلاق و همچنین الزام او برای گرفتن تاییدیه برای ادامه فعالیت در شرایطی است که این بازیکن در لیگ قطر به میدان می رود و این سوال مطرح است که آیا محرومیت این مدافع در بازی های ملی لحاظ خواهد شد؟


به گزارش ساماس به نقل از ایسنا، حکم غیر منتظره کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال برای دو بازیکن سرشناس و پیشین استقلال و پرسپولیس، با ابهامات و سوالات زیادی مواجه است؛ دقیقا از جنس تمام احکام قبلی این کمیته که قسمتی از حکم منتشر می شود و در این مورد هم خبری از جزئیات و حتی دلیلهای محکومیت هم نیست.
این کمیته محمدحسین کنعانی زادگان، مدافع فعلی الاهلی قطر و پیشین پرسپولیس را که جزو ارکان اصلی خط دفاعی تیم ملی است، به دو جلسه محرومیت محکوم کرده و همین طور نکته عجیب اینکه کمیته اخلاق، ادامه فعالیت این بازیکن را منوط به گرفتن تاییدیه از این کمیته دانسته است.
طبیعتا مدافعی که در قطر بازی می کند، فعلا ملزم به پیروی از احکام داخلی ایران نیست و این قوانین هم مخصوص به بازی های باشگاهی و ملی است. با در نظر گرفتن این موضوع، کنعانی زادگان، اسکوچیچ و هواداران تیم ملی با این پرسش مواجه اند که آیا محکومیت وی در دو بازی تیم ملی مقابل امارات و کره جنوبی لحاظ می شود؟ آیا او برای بازی برای تیم ملی، نیازمند گرفتن مجوز از کمیته اخلاق است؟
مطمئنا هر بازیکن باکیفیت و پرطرفدارای هم ملزم به رعایت اخلاق و قبول قوانین داخلی است و فرقی نمی کند افراد در چه جایگاهی باشند ولی در صورت لحاظ محرومیت این بازیکن در بازی های ملی، آیا کادرفنی تیم ملی و همچنین مدیران فدراسیون فوتبال طرف کدام بخش را می گیرند؟ کمیته اخلاق یا این بازیکن؟
پیش از این هم موردهایی وجود داشته که محرومیت های کمیته اخلاق برای بازیکنان مشمول تیم ملی هم شده و این بازیکن برای مدتی از بازی های ملی دور مانده اند اما باتوجه به مصدومیت دو مدافع تیم ملی (پورعلی گنجی و غلامی) و همین طور شرایط نه چندان آماده مجید حسینی، محرومیت کنعانی زادگان در حالی است که او جزو معدود گزینه های بدون جایگزین سرمربی تیم ملی است و فعلا جایگزین مناسبی برای کنعانی وجود ندارد.
حکم صادر شده برای کنعانی زادگان قطعی نیست و طبیعتا او حدود ۱۵ روز برای درخواست تجدیدنظر و پیگیری پرونده در کمیته استیناف فرصت دارد تا جلوی اجرای محرومیت خودرا هم بگیرد و طبیعتا حمایت هایی را هم از طرف برخی مسئولان فدراسیون فوتبال خواهد داشت تا برای دیدار سرنوشت ساز با امارات و کره جنوبی در دسترس کادرفنی تیم ملی باشد.
با وجود تمام مسائل انضباطی و همچنین ضرورت اجرای قوانین و جلوگیری از بی اخلاقی، محرومیت و خروج کنعانی زادگان از لیست تیم ملی باتوجه به وضعیت خط دفاعی تیم ملی، مساله کم اهمیتی نیست و اسکوچیچ و دستیارانش هم از اکنون به فکر این مورد خاص خواهند بود.
مدتی پیش ویدیویی از کنعانی زادگان منتشر گردید که او درحال تردد با خودروی شخصی خود، به هواداران و باشگاه استقلال توهین می کند و به سبب شکایت بخش حقوقی باشگاه استقلال از این بازیکن، در نهایت پای کنعانی زادگان به کمیته اخلاق باز شد.
منبع:

1400/06/31
12:00:09
5.0 / 5
969
تگهای خبر: فوتبال , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
ساماس - یوگا