صالحی امیری:

ورود ورزش های الکترونیک به بازی های آسیایی ۲۰۲۲ تحول بزرگی است

ورود ورزش های الکترونیک به بازی های آسیایی ۲۰۲۲ تحول بزرگی است

ساماس: رئیس کمیته ملی المپیک اضافه شدن ورزش های الکترونیک به بازی های آسیایی ۲۰۲۲ را سرآغاز تحول مناسب این رشته در ایران هم راستا با تغییرات بزرگ صنعت ورزش های الکترونیک دانست.به گزارش ساماس به نقل از فدراسیون ورزش های همگانی، اولین نشست فدراسیون ورزش های همگانی با محوریت انجمن ورزش های الکترونیک و مبحث ورود این رشته به بازی های آسیایی چین ۲۰۲۲ با حضور سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک، افشین ملایی رئیس فدراسیون ورزش های همگانی، محمدرضا فروحی دبیر فدراسیون ورزش های همگانی و لقمان شاورانی دبیر انجمن ورزش های الکترونیک در محل کمیته ملی المپیک برگزار گردید.
در ابتدای جلسه رئیس فدراسیون ورزش های همگانی با عرضه گزارشی از فعالیتهای فدراسیون ورزش های همگانی و همینطور انجمن ورزش های الکترونیک از برگزاری موفق طرح ملی نشاط و اجرای نخستین بار تلفیق ورزش و بازی های کامپیوتری و همینطور دیگر اقدامات فدراسیون ورزش های همگانی نظیر راه اندازی و تشکیل اندیشکده ورزش در فدراسیون و برگزاری لیگ تندرستی گزارشی را به ریاست کمیته ملی المپیک کشورمان عرضه نمود.
ملایی در ادامه به اهمیت میزان بالای مخاطبان رشته ورزش های الکترونیک در کشورمان اشاره نمود و اضافه کرد: با عنایت به میلیونها مخاطب این رشته جدید و همینطور حضور قطعی و رسمی این رشته در بازی های آسیایی ۲۰۲۲ در کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان احتیاج به نگاه و برنامه دراز مدت با هدف توسعه و گسترش ورزش های الکترونیک خصوصاً ورزش های مجازی هستیم.
در ادامه این جلسه سیدرضا صالحی امیری با ابراز شادمانی نسبت به ورورد قطعی و رسمی ورزش های الکترونیک به بازی های آسیایی ۲۰۲۲ چین، برگزاری این جلسه را سرآغاز تحول و تغییر مناسب و متناسب این رشته در ایران هم راستا با تغییرات بزرگ صنعت ورزش های الکترونیک دانست.
صالحی امیری ضمن اشاره به مسئولیت گذشته خود در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از صنعت ورزش های الکترونیک بعنوان یک ابزار بزرگ و مهم فرهنگی، اقتصادی و ورزشی یاد کرد و اظهار داشت: در ایران می بایست از اقتصاد ورزشی حوزه های نوین همچون ورزش های الکترونیک و بازی های کامپیوتری و موبایلی همچون کشورهای دیگر بعنوان یک فرصت درآمدزایی و همینطور یک ابزار مهم فرهنگ سازی و آموزش استفاده نمود.
رئیس کمیته ملی المپیک ضمن اشاره به علاقه و آشنایی که با ورزش های الکترونیک دارد از حمایت های فدراسیون ورزش های همگانی از این رشته ورزشی قدردانی نمود و اظهار داشت: آقای لقمان شاورانی در طول سالهای فعالیت خود در انجمن ورزش های الکترونیک توانسته است زحمات زیادی برای احیای این رشته متحمل شود.
وی با بیان اینکه از دیگر مسئولیت های فدراسیون ورزش های همگانی و انجمن ورزش های الکترونیک توسعه و گسترش ورزش های الکترونیک در فدراسیون های ورزشی با هدف ارتقا آموزش، کسب مهارت، جذب مخاطب و ایجاد درآمدزایی در فناوری های دیجیتال را است اظهار داشت: در همین رابطه آمادگی کمیته ملی المپیک را برای ساخت و تولید بازی های ورزشی داخلی با مشارکت فدراسیون های ورزشی اعلام و اجرای آنرا به فدراسیون ورزشهای همگانی محول می نماییم.
صالحی امیری در بخش دیگر از سخنان خود ضمن اشاره به تائید ورزش های الکترونیک در کمیته بین المللی المپیک IOC و شورای المپیک آسیا OCA از حمایت قاطع کمیته ملی المپیک کشورمان از این انجمن و رشته نوظهور اطلاع داد و چشم انداز بسیار خوبی را برای این حوزه تبیین کرد. صالحی امیری دارا بودن میلیونها مخاطب در کشور، وجود بازی های متنوع ورزشی و تفریحی در کنار تخصص بالا و استعداد ویژه ایرانیان در این عرصه را فرصت مهمی دانست که می بایست با برنامه ریزی درست و مناسب از تولیدات داخلی کشورمان در جهت گسترش و توسعه بازی های ایرانی با مشارکت شورایعالی فضای مجازی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حمایت شود.
در ادامه این جلسه محمدرضا فروحی دبیر فدراسیون ورزش های همگانی با عرضه تحلیلی جامع از وضعیت حال حاضر انجمن ورزش های الکترونیک و آینده این رشته ورزشی خواهان حمایت بیشتر مادی و معنوی از انجمن شد. لقمان شاورانی دبیر انجمن ورزش های الکترونیک هم با تشکر از حمایت های دکتر صالحی امیری و همینطور خانواده فدراسیون ورزش های همگانی بخصوص دکتر ملایی رئیس فدراسیون ورزش های همگانی، موفقیت های ۲ سال گذشته انجمن را مرهون حمایت ها و زحمات وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک و فدراسیون همگانی دانست. شاورانی با عرضه گزارشی از اقدامات انجمن ورزش های الکترونیک، موفقیت های اخیر جایگاه بین المللی انجمن، اقدامات کمیته بین الملل المپیک IOC شورای المپیک OCA اظهار داشتند که این شروع یک راه جدید و دوره ای متعالی در ورزش دنیا می باشد و در واقع المپیک جهانی وارد دنیای ورزش های الکترونیک شده است و این بدین معناست که کل ورزش جهان با ورزش های الکترونیک عجین شده است. شاورانی با عرضه گزارشی برنامه های آتی انجمن را به اطلاع رئیس کمیته ملی المپیک رساند که در انتهای جلسه صالحی امیری دستورات و سفارش هایی را جهت اجرا به فدراسیون و انجمن ابلاغ نمود. گفتنی است هفته گذشته با ابلاغ رسمی شورای المپیک آسیا و فدراسیون ورزش های الکترونیک آسیا ۱۰ رشته برای بازی های آسیایی ۲۰۲۲ در ورزش های الکترونیک تائید و ارائه شد. مدال ورزش های الکترونیک همچون دیگر رشته های ورزشی محاسبه می گردد.

1400/06/24
20:51:05
5.0 / 5
1096
تگهای خبر: آموزش , تولید , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
ساماس - یوگا