در گزارش ساماس عنوان شد:

وزیر ورزش بوکس را به صاحبانش برگرداند

وزیر ورزش بوکس را به صاحبانش برگرداند

به گزارش ساماس دارنده یک مدال طلا و دو نقره آسیا با انتقاد از شرایطی که بر این رشته حاکم شده است، اظهار داشت: خواهش ما از وزیر جدید ورزش و جوانان این است که به داد بوکس ایران برسد.بیژن باتمانی دارنده یک مدال طلا و دو نقره آسیا در گفتگو با خبرنگار مهر درباب عملکرد اخیر تیم ملی رده های سنی پایه در رقابتهای قهرمانی آسیا اظهار داشت: در چهارسالی که ثوری رییس فدراسیون شد هیچ اتفاق خاصی برای بوکس ایران رخ نداد و حتی نمی توانیم به نتیجه در وضعیت کرونائی و غیبت خیلی از تیم ها در مسابقات قهرمانی آسیا دل خوش نماییم.
وی اضافه کرد: البته شاید هیچ وعده ای محقق نشده باشد اما رییس فدراسیون به هدف خودش که رفتن به المپیک بود رسید. ایشان سال های طولانی سکاندار ورزش استان سیستان و بلوچستان بود و نمونه اش رشته بوکس که از زمان رفتن ایشان از استان، بوکس سیستان و بلوچستان تازه رشد و پیشرفتش را آغاز کرد.
صداقتی در رییس فدراسیون نمی بینم
پیشکسوت بوکس اشاره کرد: من صداقتی در رییس فدراسیون نمی بینم. کدام یک از وعده های ایشان انجام شد؟ حالا هم چون می داند حتی به یکی از وعده های انتخاباتی اش عمل نکرده و چهار سال تمام درجا زده است تلاش می کند روسای هیات های استانی را جوری چینش کند که اگر موفق به حضور مجدد در انتخابات شد شانسی داشته باشد.
وی افزود: شما یک قهرمان خوب آسیا را نمی بینید که با فدراسیون همکاری کند. این همه طلایی آسیایی بوکس داریم اما همه کنار کشیده اند و تیم ملی به مزایده گذاشته شده است هرکس بتواند اسپانسر کوچکی پیدا کند سرمربی تیم ملی می شود.
باتمانی درباب عملکرد تیم ملی در بازیهای المپیک عنوان کرد: تنها نکته مثبت این بود که آقای ثوری خوب بوکسورمان را باد می زد. مگر می شود رییس فدراسیونی که چیزی از بوکس نمی داند و فقط ادعا دارد کنار تیم ژست کادر فنی بگیرد؟ آقای ثوری چه چیزی از بوکس می داند؟ ایشان چه شاگرد قهرمانی تربیت کرده که این همه ادعا دارد؟
وی اضافه کرد: برای مصدومیت شکافتگی صورت بوکسور خوب ما در المپیک چه کاری انجام شد؟ من در رقابتهای انتخابی المپیک سیدنی روی بینیم شکافته شد و باید ۶ بخیه می خورد مربی کوبایی من را فوراً پیش دکتر تیم هند برد و یک اسپری آورد و سطح زخم من را با آن پوشاند. شرایط طوری شد که روز بعد در معاینه پزشکی اصلاً کسی متوجه نشد پیشانی من زخمی است. من در رقابت بعدی بازی کردم و سهمیه المپیک را هم آوردم اما در مورد بوکسور ما در المپیک توکیو چه کردند؟
کارشناس بوکس در پاسخ به این پرسش که شما موافق جذب سرمربی خارجی خوب در بوکس هستید اظهار داشت: بله ما در بیشتر رده های سنی باید مربی خارجی خوب بیاوریم. چرا ما باید تشنه مدال طلای بزرگسالان باشیم؟ ما یک زمانی تیم دوم و سوم آسیا بودیم. در مالزی سه طلا گرفتیم و الان آرزویش را داریم؟
باتمانی اضافه کرد: وعده اسپانسر آقای ثوری چه شد؟ هیچ شایسته سالاری در فدراسیون دیده نمی گردد هرکس پول ولو کوچکی خرج کند گوشه ای از کار را به او می دهند. مربی باید از لحاظ فنی قوی باشد نه این که فکر تامین بطورمثال لباس بوکسورها باشد. رییس فدراسیون قول مربیگری یک رده سنی را به چند نفر می دهد آخر این چه مدیریتی است؟
وزارت ورزش قبل ضربه سنگینی به بوکس ایران زد
پیشکسوت بوکس اشاره کرد: وزارت ورزش قبلی ضربه سنگینی به بوکس زد. این طور باب شده بود که وقتی مدیر کلی را می خواستند عوض کنند به او قول ریاست یک فدراسیون را می دادند. آخر مگر رشته های ورزشی قهرمان و صاحب ندارند که باید آنرا به هرکس که به بازار آمد بسپارند؟ در انتخابات قبلی قهرمانی کاندیدا شده بود که نه از نظر فنی و نه اخلاقی و نه بنیه مالی کسی مثل او را سراغ نداریم اما وزارت ورزش وقت با مهندسی انتخابات موجب شد فردی رییس شود که اصلاً نمی داند ورزش قهرمانی بوکس چیست و از دغدغه بوکسورها خبر ندارد.
وی اشاره کرد: تنها دلخوشی ما این است که وزیر منتخب ورزش و جوانان دکتر سجادی خودش از قهرمان بوده است و درد ورزشکاران را می داند. او می داند برخی چه بلایی سر ورزش و قهرمانان آوردند. خواهش ما از وزیر جدید ورزش و جوانان این است که آقای سجادی به داد بوکس ایران برسید. ما روزی از قدرت های بوکس آسیا بودیم و حالا فقط در مسابقات حضور پیدا می نماییم که شرکت کرده باشیم. ما یک رییس توانمند می خواهیم که با دانش روز دنیا تصمیم بگیرد نه این که به او دیکته کنند چه کاری انجام دهد. این نخستین باری است که یک وزیر ورزشی داریم و از این حیث به مفهوم واقعی امید داریم که بوکس به بوکسی ها و خانواده خود این رشته برگردد.


منبع:

1400/06/16
11:12:04
5.0 / 5
1058
تگهای خبر: پزشك , پزشكی , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴