عرضه بیشتر از ۲۱۰ جلسه خدمات پزشکی به کاروان ایران در پارالمپیک

عرضه بیشتر از ۲۱۰ جلسه خدمات پزشکی به کاروان ایران در پارالمپیک

ساماس: سرپرست گروه پزشکی اعزامی به بازی های پارالمپیک توکیو اعلام نمود که در محل کلینیک اختصاصی فدراسیون پزشکی ورزشی در دهکده بازی ها بیشتر از ۲۱۰ جلسه خدمات به اعضای کاروان ورزشی ایران عرضه شد.به گزارش ساماس به نقل از پایگاه خبری تحلیلی پزشکی ورزشی ایران، بازی های پارالمپیک توکیو در شرایطی به پایان رسید که فدراسیون پزشکی ورزشی مانند بازی های المپیک با برگزاری کلینیک اختصاصی در محل دهکده بازی ها به عرضه خدمات به اعضای کاروان کشورمان پرداخت،
امیر حسین براتی در این خصوص اظهار داشت: در این کلینیک طی ۱۷ روز بالغ بر ۱۱۰ جلسه ویزیت پزشکی داشتیم و بیشتر از ۱۰۰ جلسه خدمات فیزیوتراپی به ورزشکاران کشورمان عرضه شد که خوشبختانه مجموع زحماتی که به اعضای کاروان عرضه شد بازخورد بسیار مناسبی داشت و همه چیز گویای رضایت این عزیزان از خدمات عرضه شده در این کلینیک بود.
براتی در مورد وضعیت سلامت اعضای کاروان در طول بازی ها تصریح کرد: خوشبختانه مورد حاد صدمه دیدگی نداشتیم. دو مورد شکستگی دست در جریان مسابقات و در رفتگی انگشت در تمرین و دو مورد سقوط عزیزان ویلچری از ویلچر را داشتیم که خوشبختانه هیچ کدام از این موارد حاد نبود و در مورد یکی از ورزشکاران ویلچری پیگیری های درمانی در کلینیک مرکزی بازی ها انجام شد که خوشبختانه آن مورد هم حاد نبود و بهبودی بدست آمد.
وی همینطور ضمن اشاره به حضور دکتر رفیع پور بعنوان روانشناس در گروه پزشکی اعزامی اظهار داشت: در زمینه روانشناسی هم بیشتر از ۳۰ ساعت خدمات مشاوره صرفاً در محل کلینیک به ورزشکاران کشورمان عرضه شد و این مهم هم بازخورد بسیار مناسبی داشت.
عضو کمیته درمان فدراسیون پزشکی ورزشی تصریح کرد: علاوه بر این و با وجود کم بودن تعداد گروه پزشکی اعزامی، در مسابقات برخی رشته های ورزشی کار پوشش پزشکی را هم انجام دادیم.
وی خاطرنشان کرد: در زمینه فعالیتهای آنتی کرونا و اجرای پروتکلهای بهداشتی میزبان بازی ها، با پیگیری گروه پزشکی به صورت روزانه آزمایشات لازم(تست بزاق) از ورزشکاران انجام می شد و هماهنگی لازم برای انجام PCR پیش از پرواز هم صورت گرفت. در این زمان یک مورد قرنطینه ۱۰ روزه داشتیم که یکی از مترجمان کاروان به علت تست مثبت کرونا ۱۰ روز قرنطینه شد و داروها و مکمل های لازم هم برای ایشان تهیه گردید.
سرپرست گروه پزشکی اعزامی به بازی های پارالمپیک توکیو در انتها از حمایت های فدراسیون پزشکی ورزشی و اعضای گروه پزشکی اعزامی به پارالمپیک توکیو و گروه سرپرستی کاروان قدردانی کرد.


منبع:

1400/06/15
11:03:45
5.0 / 5
1133
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , پزشكی , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
ساماس - یوگا