پیکر حمیدرضا صدر در شهر محبوبش آرام گرفت

پیکر حمیدرضا صدر در شهر محبوبش آرام گرفت

ساماس: پیکر حمیدرضا صدر پس از اتمام تحقیقات علمی به ایران منتقل و امروز (شنبه، 13 شهریورماه) در قطعه نام آوران بهشت زهرای تهران آرام گرفت.


به گزارش ساماس به نقل از ایسنا، غزاله صدر، فرزند این نویسنده، منتقد سینما و مفسر فوتبال که ۲۵ تیرماه در پی مبتلاشدن به سرطان و در آمریکا درگذشت در صفحه ای که برای پدرش باز کرده و آنرا اداره می کند، با بیان این خبر نوشته است: «امروز بابا را به خاک سپردیم، همان خاکی که دوستش داشت، همان خاک وطن، خاک تهران، شهر محبوبش.

پدر فقط یک آرزو داشت و شمایی که کتابش را تا آخر خوانده اید می دانید. تنها وصیت پدر این بود: اهدای بدنش به مرکز علمی جهت تحقیقات پزشکی. حدود یک سال پیش تصمیمش را گرفت و من و مامان به او قول دادیم خواسته اش را اجرا نماییم. از لحظه ای که برگه های اهدای بدن را امضا کرد، بگفته خودش انرژی گرفت و خوشحال شد؛ خوشحال که تمام اعضای بدنش و به ویژه آن تومورهای لعنتی کمکی خواهند کرد به دیگر بیماران، به پزشکان، به آیندگان؛ خوشحال که دیگر هر آن چه را داشت تقدیم خواهدنمود به دنیا، تا ذره آخر.

بعد از اتمام تحقیقات علمی، پدر به ایران آورده شد تا جایی باشد که به آن تعلق داشت، در کنار شما دوستانی که دوستش داشتید و دارید. از اینکه به سبب شیوع سرسام آور ویروس کرونا نتوانستیم در حضور شما یاران پدر را به خاک بسپاریم عذرخواهی می نماییم. بدون شک بابا هیچ گاه دلش نمی خواست جان شما عزیزان به خاطر مراسم او به خطر بیفتد.

از سال ها پیش هروقت طبق عادتش حرف از مرگ و مردن و گورستان و قبر می زد، با خنده و به قول خودش کمی پُز به همه می اظهار داشت: «من که در قطعه نام آوران جا دارم. شما برید فکر خودتان را بکنید». و قسمت این بود که همان بشود که می گفت.

امروز بابا در بهشت زهرا در قطعه ۲۵۵، ردیف ۲۰ شماره ۲۲ جای گرفت، در قطعه نام آوران، در بین درختان سرسبز و زیبای کاج و در نزدیکی دوستان ورزشکارش چون ناصر حجازی. امروز بابا آرام گرفت، در خاک وطنش، در شهر دلبندش تهران، شهری که می دانست دیگر آنرا نمی بیند، شهری که بدون او دیگر برای من همان شهر نیست، شهری که از حالا به بعد همیشه چیزی کم خواهد داشت، همیشه.»


حمیدرضا صدر متولد ۳۰ فروردین ۱۳۳۵ در شهر مشهد بود که بعد از مدتی مبارزه با بیماری سرطان در روز جمعه (۲۵ تیرماه) و در سن ۶۵سالگی در آمریکا درگذشت.
صدر دانش آموخته رشته برنامه ریزی شهری در دانشگاه تهران و لیدز انگلستان بود و سال ها بعنوان نویسنده و منتقد سینما، و همین طور مفسر فوتبال در برنامه های تلویزیونی فعالیت داشت.
«نیمکت داغ»، «روزی روزگاری فوتبال»، «پسری روی سکوها» و «تو در قاهره خواهی مرد» همچون کتاب های منتشرشده او هستند.
منبع:

1400/06/13
22:11:16
5.0 / 5
988
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
ساماس - یوگا