شبنم علی خانی :

والیبال زنان نیازمند زمان است

والیبال زنان نیازمند زمان است

به گزارش ساماس پاسور تیم ملی والیبال زنان گفت: اگر همین برنامه و روند ادامه داشته باشد خیلی طول نخواهد کشید که والیبال زنان ایران در آسیا به موفقیت برسد.به گزارش ساماس به نقل از مهر، اردوهای تیم ملی والیبال زنان بعد از برگزاری 6 مرحله تعطیل شد. رقابت های قهرمانی آسیا قرار بود در بخش بانون به میزبانی فیلیپین شهریورماه اجرا شود که این کشور باتوجه به شیوع ویروس کرونا به حالت قرنطینه درآمد. باتوجه به قرنطینه این کشور، تاریخ برگزاری رقابت های والیبال زنان در قاره کهن معین نیست و بنا بر این تمرینات والیبال زنان موقتاً تعطیل شد.
شبنم علیخانی ملی پوش والیبال ایران در گفتگو با خبرنگار مهر درباره برگزاری اردوهای تیم ملی اظهار داشت: اردوها بسیار عالی و مرتب انجام شد. به کمک کادر فنی تمرینات بدنسازی را پیش گرفتیم. شرایط بدنی ما آماده بود که متاسفانه شیوع ویروس مجدد کرونا موجب شد فیلیپین در قرنطینه کامل به سر ببرد و تاریخ دقیق مسابقات معلوم نیست.
وی افزود: اردوها موقتاً تعطیل شده است. همه ناراحت هستیم چونکه با یک هدف و انگیزه خاص قرار بود در رقابت ها شرکت نماییم. امیدوارم طی روزهای آینده وضعیت برگزاری رقابت های قهرمانی آسیا مشخص شود. قرار بود میزبان رقابت ها تغییر کند اما تا این لحظه این اتفاق رخ نداده است.
پاسور تیم ملی والیبال زنان گفت: این وقفه اساسا به روند آماده سازی تیم لطمه می زند. نه فقط برای تیم ایران بلکه سایر تیم های شرکت کننده نیز همین مشکل را دارند. امیدوارم مشکل کشور میزبان هر چه سریعتر حل شود. المپیک با تمام بزرگی هایش انجام شد و ما نیز انتظار داریم حداقل با تغییر میزبان، مسابقات صورت گیرد.
علیخانی درباره حمایت های داورزنی از بخش والیبال زنان اظهار داشت: هر زمان که داورزنی در والیبال حضور داشته اتفاقات خوبی در بخش بانوان رخ داده است. چه از نظر برگزاری دیدارهای تدارکاتی و چه امکانات. خوشبختانه امسال نیز فریبا محمدیان در کنار داورزنی حضور دارد و از همه نظر تیم حمایت می شود. دکتر تغذیه، روانشناس، بدنساز و... در کنار تیم حضور دارند. نگاه بسیار متفاوت شده است و این یکی از دلایلی بود که تیم برای حضور در رقابت های قهرمانی آسیا انگیزه بالایی داشت.
وی اضافه کرد: تیم از نظر انگیزشی شرایط بسیار خوبی داشت چونکه همه در فدراسیون برای رشد و پیشرفت بانوان تلاش می کنند. همه فعل خواستن را صرف کرده ایم.
ملی پوش والیبال زنان در آخر اشاره کرد: والیبال زنان نیاز به زمان دارد. اگر این برنامه و روند ادامه دار باشد خیلی طول نخواهد کشید که تیم ملی والیبال زنان ایران در آسیا موفق شود. والیبال زنان در بخش آسیا بسیار قدرتمند است و ۳-۴ تیم خوب دنیا در آسیا فعالیت دارند. تیم هایی مانند تایلند، ژاپن، کره جنوبی و همین کار را برای آسیایی ها سخت کرده است ولی اگر برنامه بلندمدت و نگاه ویژه داشته باشیم می توانیم به موفقیت برسیم و این نیازمند زمان است.


منبع:

1400/05/27
14:25:09
5.0 / 5
1125
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
ساماس - یوگا