حمیده ایرانمنش:

منتظر جواب ترکیه برای اردوی مشترک هستیم

منتظر جواب ترکیه برای اردوی مشترک هستیم

ساماس: سرمربی تیم ملی تنیس روی میز زنان می گوید شرایط تیم ملی برای حضور در قهرمانی آسیا با وجود کرونا و عدم اعزام بازیکنان به مسابقات برون مرزی دشوار است، با این وجود تلاش می کنند تا نسبت به دور قبل این مسابقات جایگاه بهتری کسب کنند.به گزارش ساماس به نقل از ایسنا، تیم ملی تنیس روی میز ایران اواسط شهریور ماه مسابقات قهرمانی آسیا را پیش رو دارد و ملی پوشان حالا در اردوی آماده سازی هستند. این اردو که از ۱۳ مرداد شروع شده است تا ۲۵ مرداد ادامه خواهد داشت و ندا شهسواری، مهشید اشتری، شیما صفایی، پریناز حاجیلو و ملیکا کرمی نفرات حاضر هستند. مریم فرعی هم که عضو تیم ملی است کرونا گرفته و این اردو را از دست داد.

ایرانمنش در مورد وضعیت آمادگی تیم و ملی پوشان به ایسنا اظهار داشت: تمرینات را در دو نوبت بامداد و پس از ظهر انجام می دهیم. بازیکنان سطح متوسطی از آمادگی را دارند چون به علت کرونا در شهرهایشان امکان تمرین مستمر نداشتند. درحال آماده سازی هستیم و اردوی بعدی هم از آغاز شهریور تا زمان اعزام ادامه دارد. امکان دارد پیش از اعزام اردویی مشترک با تیم ملی ترکیه در ایران داشته باشیم که هنوز قطعی نیست.

او در این مورد اضافه کرد: به ترکیه نامه زده ایم که اردویی ۷ تا ۱۰ روزه در تهران داشته باشیم اما امکان دارد قطعی نشود. شاید به خاطر شرایط حاد کرونا در ایران موافقت نکنند. منتظر جواب هستیم و گفته ایم که همه پروتکل ها را رعایت می نماییم اما باید بیینیم چه جوابی به ما می دهند.

ایرانمنش در مورد شانس ایران برای قرار گرفتن بین هشت تیم برتر آسیا بیان نمود: ما در مرحله گذر هستیم چون تیم ملی فعلی با تیم اعزامی به قهرمانی آسیا دو سال پیش ۵۰ درصد متفاوت می باشد. سطح بازیکنان نزدیک شده و نمی توانیم بگوییم ۱۰۰ درصد بازیکن فیکس تیم ملی داریم. این شرایط دائم درحال تغییر است چون که همه بازیکنان جوان و نوجوانی هستند که حالا به تیم ملی راه پیدا کرده اند. ازاین رو به زمان نیاز داریم تا به تثبیت عملکرد برسیم.

او اضافه کرد: به علت کرونا هم محدودیت هایی داریم. دو سال است که شرایط خوب نیست، غیر از مسابقات انتخابی المپیک اعزامی نداشته ایم و احیانا پیش از قهرمانی آسیا هم اعزامی نخواهیم داشت. این مورد شرایط را برای من بعنوان مربی سخت می کند، چون در نهایت تیم را تمرین می دهم و مسابقه داخلی برای بازیکنان تدارک می بینم اما احتیاج به مسابقات برون مرزی داریم که فعلاً این شرایط برایمان مهیا نشده است.

سرمربی تیم ملی افزود: بازیکن احتیاج به مسابقه برون مرزی دارد و نمی توانم بگویم چه نتیجه ای در آسیا می گیریم. ضمن این که قدرت های پینگ پنگ در آسیا هستند. یکی از رقبای اصلی ما کشور مالزی است که بازیکنانش را پس از قهرمانی آسیایی دور گذشته ندیده ایم و ارزیابی ما برای آن زمان است. ازبکستان، قزاقستان و سنگاپور هم رقبای ما در مسابقات هستند. البته هنوز قرعه کشی انجام نشده است.

ایرانمنش با اشاره به اینکه باید تلاش نماییم تا بهترین عملکرد را داشته باشیم، افزود: بعنوان مربی در اردو تمام تلاشم را می کنم اما در نظر بگیرید که مهشید اشتری سه سال است که در هیچ مسابقه بین المللی شرکت نکرده، خانم صفایی و شهسواری هم تنها در انتخابی المپیک حضور داشتند. از طرفی ملیکا کرمی چندین سال است که مسابقه برون مرزی نرفته و مریم فرعی هم برای نخستین بار به عضویت تیم ملی بزرگسالان درآمده و مسابقه نرفته است. این شرایط بطور قطع در نتیجه اثرگذار خواهد بود.

او اضافه کرد: نخستین دور لیگ برتر را که سال قبل پس از ۱۱ ماه برگزار کردیم عملکرد بازیکنان خیلی خوب نبود اما در دور دوم بهتر شدند چون پس از یک سال دوری وارد مسابقات شده بودند و به تدریج بهتر شدند. البته شرایط مسابقات برون مرزی سخت تر است، با این وجود تمام تلاش خویش را می نماییم و دوست داریم که جزو ۱۰ کشور برتر باشیم چون دو سال پیش رنکینگ مان یازدهم شد.منبع:

1400/05/23
11:26:54
5.0 / 5
828
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
ساماس - یوگا