بنا:

انتظار داشتم ساروی فینالیست می شد

انتظار داشتم ساروی فینالیست می شد

به گزارش ساماس سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی ایران اظهار داشت:  انتظار داشتیم محمدهادی ساروی را در فینال مسابقات المپیک ۲۰۲۰ می دیدیم.به گزارش خبرنگار اعزامی ایسنا از توکیو، محمد بنا بعد از مسابقات امروز کشتی فرنگی و عدم راهیابی دو نماینده ایران به فینال و پنجمی میرزاده، اظهار داشت: امین میرزازاده قرعه سختی داشت. به دو حریفی باخت که در این وزن جزو بزرگترین های کشتی هستند. لوپز دارای سه مدال طلای المپیک است. حریف رده بندی او هم امروز سومین مدالش را گرفت. در مجموع این دو حریف امین دو حریف تافته جدابافته در کشتی فرنگی هستند.

وی اضافه کرد: هر کشتی گیر دیگری هم مقابل آنها قرار می گرفت شانس برد کمی داشت.

بنا در مورد عملکرد گرایی و ساروی اظهار داشت: بامداد با کشتی های قشنگ این دو خیلی خوشحال شدیم. فکر می کردیم هر دو می توانند به فینال برسند ولی در نهایت آنها به دو کشتی گیر با تجربه و کشتی بلد برخورد کردند. در مسابقات ساروی و گرایی و بخصوص علی گرایی داوری اثرگذار بود.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی تصریح کرد: هادی ساروی راحت می توانست کشتی را ببرد اما سوت های زیادی زده شد. از قبل به او تذکر داده بودم اما در نهایت به او دو پوئن اخطار دادند.

بنا در مورد درخواست از داور برای بازنگری کشتی ساروی و تاثیری که در نتیجه کشتی گذاشت، اظهار نمود: باز هم فرقی در نتیجه نمی کرد. فاصله ۵ امتیاز بود در نهایت ۶ امتیاز می شد. در مورد گرایی چلنجی که کردیم دو امتیاز گرفت.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا عملکرد کشتی گیران همانی بود که تصور می کرد یا بیشتر انتظار داشته، اظهار داشت: من خیلی بیشتر از این انتظار داشتم.

بنا تصریح کرد: پیش از اعزام به توکیو برخی مقایسه هایی با المپیک لندن می کردند. بعنوان مثال در مورد علیرضا نجاتی تحلیل هایی داشتند اما نجاتی ۲۲ سال سن و کلا یک برنز جهانی دارد. وقتی صحبت از المپیک لندن می شود، باید اظهار داشت که کشتی گیران آن موقع پیش از المپیک ۵ مدال جهانی داشتند. این مقایسه ها خوب نیست. تیم حالا جوان است.

بنا اظهار داشت: به من گفتند پس از نتایج امروز برخی نوشته اند بدنسازی ایراد داشته است. همیشه از این حرف ها زده می شود و گوشم سال ها است که از این حرف ها پر است.

وی در پاسخ به این سؤال که اعتقاد دارد نباید از کشتی فرنگی توقع مدال داشت، اظهار داشت: چرا نباید داشت؟ از تهران که به سمت توکیو می آمدیم می گفتند سه تا پنج مدال باید بگیریم. انگار همه حریفان خوابیده اند تا همه مدال ها را ما بگیریم. به هر حال این توقعی است که مردم از کشتی دارند و من نمی توانم به مردم و کارشناسان بگویم انتظار نداشته باشند.

بنا در جواب به این پرسش که توقع خودش چه بوده اظهار داشت: توقع داشتم هادی ساروی حتما فینالیست شود که متاسفانه نشد.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی در مورد این که آیا سفارش ای به ساروی کرده و او گوش نکرده است، اظهار داشت: نه هر چیزی و هر اشکال فنی بوده گردن سرمربی است. اگر هم کسی اشتباهی کرده باشد، تقصیر سرمربی است.

بنا در مورد این که شاید اگر قرعه فرنگی کاران کشورمان بهتر می شد شرایط بهتری در انتظار آنها بود، اظهار داشت: شما گرایی را ببینید و قرعه او را با کشتی گیر روس مقایسه کنید. امین میرزازاده اگر آن طرف جدول بود فینالیست می شد. این مسائل پیش می آید و من نمی توانم بگویم چون این قرعه بوده این گونه شده است.

وی اضافه کرد: کشتی گیر من در این حد است. او جوان است و تازه ۲۱سال سن دارد. زمان هم دارد. کشتی گیرانی که امروز مدال گرفتند یک سال دیگر می روند اما کشتی گیران ما جوان هستند.

بنا در پاسخ به این سؤال که گفت از ساروی توقع فینالیست شدن داشت و آیا همین انتظار را از گرایی داشت، اظهار داشت: من از همه انتظار و توقع داشتم که به فینال بروند. این خواسته و آرزوی مردم و من بعنوان سرمربی است.

وی افزود: پیش از این هم گفته بودم برای همه شانس مدال متصور هستم ولی یک لحظه اشتباه همه چیز را خراب می کند.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی درباره این که چقدر احتمال می دهد گرایی و ساروی بتوانند فردا مدال برنز بگیرند، اظهار نمود: ۹۹ درصد. امیدوارم تا فردا این دو کشتی گیر را آماده و جمع و جور نماییم چون که این دو به همراه سایر نفراتی که شکست خوردند درحال گریه کردن هستند.

بنا اظهار داشت: در المپیک ریو من گریه می کردم و امروز شاگردانم اشک می ریزند. آن موقع به علت این که حمید سوریان با ۷ طلای جهان، امید نوروزی و قاسم رضایی نتیجه نگرفتند گریه کردم اما هم اکنون چند جوان دلاور دارم و اگر من هم نباشم آنها می توانند برای چهار پنج برای تیم ملی کشتی بگیرند. نجاتی و میرزازاده ۲۲ سال دارند و تیم ما خیلی جوان است.

«مدال نگرفتن کاروان ایران در چند روز گذشته تاثیری در عملکرد تیم کشتی فرنگی داشت؟» بنا در پاسخ به این سؤال اظهار داشت: طبیعتاً تأثیر دارد. وقتی می بینی و می شنوی تیم های مختلف نتیجه لازم را نگرفته اند ناخودآگاه تأثیر خویش را می گذارد. با این وجود اگر حرفه ای باشیم هر کسی باید کار خودش را انجام دهد.

وی درباره این که در المپیک توکیو به دنبال میدان دادن به جوانان و پشتوانه سازی بود، خاطرنشان کرد: نسل قبلی رفت و ما جوانگرایی انجام دادیم. این کاری زمان بر است؛ چه با من و چه بدون من.

بنا در مورد این که مقرر است این اتفاق با شما رقم بخورد، خاطرنشان کرد: کسی از فردای خودش خبر ندارد. قرارداد من دلی است و روی کاغذ چیزی نمی نویسم. سوریان بعنوان نایب رییس فدراسیون مثل پسرم است و دبیر هم همانند برادرم.

سرمربی تیم ملی وقتی با این سوال که برخی ورزشکاران رشته های دیگر پس از ناکامی در المپیک از کمبود امکانات و مشکلات صحبت کرده اند و آیا این مورد شامل حال کشتی فرنگی هم می شود، اظهار داشت: خیر، همه امکانات در دو سالی که من برگشتم در اختیارمان بود؛ چه زمان بی تمیم، چه نعمتی و چه دبیر. علیرضا دبیر تلاش کرد تمام امکانات را در اختیار ما بگذارد و من هم به او گفتم تغییر نسل زمان می برد. شما نتایج دو سال قبل را نگاه کنید پی به این مورد می برید. در المپیک توکیو روسیه دنبال برنز است و ما هم دنبال برنز هستیم.

بنا ضمن اشاره به شانس کسب دو مدال برنز و آغاز رقابت رضا گرایی از فردا، اظهار داشت: مطمئن باشید دست مان به مدال می رسد. فردا بستگی به تلاش و غیرت رضا گرایی دارد که مدال خوشرنگ بگیریم یا نه هرچند المپیک را نمی گردد حدس زد و پیش از لندن هم کسی فکر نمی کرد آن نتایج رقم بخورد.

بنا در پاسخ به این سؤال که آیا حسرت چیزی را می خورد، اظهار داشت: برای برای بچه هایم همچون علیرضا نجاتی حسرت می خورم. برای او نوشتم حسرتم این است که می دانم چقدر در آینده حسرت خواهی خورد.

وی درباره این که این مورد را کجا نوشته است، اظهار نمود: دردل هایم و چیزهایی که بچه هایم رویشان نمی گردد بگویند را برای همدیگر می نویسیم و به هم ارسال می نماییم.

منبع:

1400/05/11
22:19:10
5.0 / 5
912
تگهای خبر: بافت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
لینک دوستان ساماس
ساماس - یوگا