پس از برگزاری مبارزات آزاد ساندا؛

صدیقی: ظرفیت ووشو را به نمایش گذاشتیم

صدیقی: ظرفیت ووشو را به نمایش گذاشتیم

ساماس: رئیس فدراسیون ووشوی ایران اظهار داشت: خوشبختانه با برگزاری مطلبو رقابت های آزاد ساندا در شرایط سخت کرونایی ظرفیت ووشو را به نمایش گذاشتیم و اهداف مهمی خم در نظر داشتیم.امیر صدیقی در گفتگو با ایسنا، در مورد برگزاری و اتمام مرحله اول از اولین دوره رقابت های آزاد ساندای کشور (WWF) توضیح داد: افتخار می کنم که ووشوی ایران امروز توانست برگ زرین دیگری را به موفقیت های خودش اضافه کند و این برای نخستین بار بود که مسابقات ساندای آزاد با چنین شکلی برگزار گردید. همه دیدند که فدراسیون ووشو تمام تلاشش را کرد تا یک رویداد جدید را به ورزش کشور معرفی نماید و ظرفیت های ووشو را در چنین شرایط سختی نشان دهد.

او افزود: فدراسیون کوشش کرد تا نشان دهد علاوه بر این که در حوزه سلامت، توسعه قهرمانی و مدال آوری هست، می تواند جذابیت های این چنینی را هم به نمایش بگذارد. خوشحالم که این مسابقات با یک شرایط مطلوب برگزار و به پایان رسید.

رئیس فدراسیون ووشوی ایران، درباره اهداف تعیین شده از برگزاری این رقابت ها هم اظهار داشت: یکی از هدف های اصلی فدراسیون حفظ آمادگی ورزشکاران با عنایت به تعطیلی مسابقات بین المللی بخاطر کرونا بود و همانطور که دیدید سطح مبارزات واقعا بالا بود. با وجود شرایط سخت کرونا فدراسیون این شرایط را فراهم نمود و ورزشکاران هم تلاش خویش را به کار گرفتند تا با سطح بالا وارد این مسابقات شوند.

صدیقی خاطرنشان کرد: خوشبختانه فدراسیون ووشو بازخوردهای خوبی هم از برگزاری این مسابقات دریافت کرد و ان شاءالله دور بعد و مرحله بعدی این مسابقات را که دسته منتخبان استان هاست را هم در مهر ماه سالجاری برگزار می نماییم. البته حجم مسابقات در آنجا زیاد است چون ووشوکاران ۳۲ استان شرکت خواهند کرد. امیدوارم این مسابقات جای خویش را در میان سایر مسبقات کشور باز کند.

او درباره دومین هدف فدراسیون از برگزاری این مسابقات هم اظهار داشت: بارها شاهد بوده ایم که ورزشکاران ما به خاطر یکسری جوایز کوچک در مبارزات سازمان های نه چندان مطرح و گاها سازمان هایی که در شأن شان نیست شرکت کرده اند. تلاش داشتیم نشان دهیم که این ظرفیت حتی در شرایط سخت کرونا هم در کشور وجود دارد و به نظرم این مسابقات یک شروع و حرکت رو به جلوی خوب بود.

صدیقی درباره برگزاری این مسابقات در محیط باز و روی پل طبیعت هم اظهار داشت: برای برگزاری این مسابقات گروه ها و سازمان های مختلف همچون وزارت ورزش، همچنین دوستان ما در منطقه تقریحی و گردشگری عباس آباد و استانداری تهران کمک کردند که باید از آنها تشکر کرد. برای این مسابقات همه ورزشکاران ما تست دادند و رقابت ها بدون حضور تماشاگر برگزار گردید. البته چون مسابقات در پارک بود و مردم حضور داشتند، تلویزیون بزرگ ال ای دی در نظر گرفتیم که افراد حاضر در پارک هم با رعایت فاصله مناسب این رقابت ها را به تماشا بشینند.

او در پاسخ به این سؤال که آیا با شرایط موجود فدراسیون می تواند به اهداف مد نظرش دست پیدا کند؟ اظهار نمود: فکر می کنم با برنامه استراتژیکی که برای این پروژه در نظر داریم این صورت گرفت. خصوصا در بحث مارکتینگ و برندینگ که ویدئوهای ما در فضای مجازی نیم میلیون بازدید داشت، این مورد یک رکورد برای فدراسیون ووشو است و امیدواریم این روند ادامه دار باشد. البته بطور قطع موارد و نقاط ضعیفی هست که باید برطرف شود، اما از همه همراهان و عوامل فدراسیون و ورزشکاران خودمان تشکر می کنم که با اخلاق مداری این مسابقات را به پایان رساندیم، چون که برای فدراسیون ووشو اخلاق مهم ترین هدف است.

صدیقی درباره نبود نفراتی چون محمدسیفی به خاطر تست مثبت کرونا و برخی دیگر از ملی پوشان به خاطر موارد مختلف هم اظهار داشت: محسن محمدسیفی از همان روز اول که متوجه برگزاری این رقابت ها شد تمرین می کرد چون دو سال بود که در مسابقات رسمی ووشو شرکت نکرده بود اما متاسفانه وقتی پیش از شروع رقابت ها از ورزشکاران تست گرفتیم جواب تست او مثبت شد و مجبور شدیم او را کنار بگذاریم.

او در انتها اظهار داشت: یکسری ورزشکاران ما هم به علت مصدومیت و مشکلات وزنی نبودند چون این دوره تنها در اوزان منفی ۶۰، ۷۰، ۸۰ و ۹۰ کیلوگرم برگزار شد، اما تلاش می نماییم برای دوره های بعد همه ملی پوشان خویش را داشته باشیم.

منبع:

1400/04/30
11:17:32
5.0 / 5
1006
تگهای خبر: سلامت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
ساماس - یوگا