فیفا سنگین ترین مجازات ها را برای جعل در فوتبال در نظر گرفته است!

فیفا سنگین ترین مجازات ها را برای جعل در فوتبال در نظر گرفته است!

ساماس: ناظر سابق كنفدراسیون فوتبال آسیا در مورد مجازاتی كه فیفا برای جعل در فوتبال اعمال كرده توضیحاتی ارائه نمود.به گزارش ساماس به نقل از مهر، ناظر سابق کنفدراسیون فوتبال آسیا و مترجم بخشنامه های انضباطی فیفا و ای اف سی اظهار داشت: جعل اسناد و مدارک اقدامی بسیار نکوهیده است و فیفا سنگین ترین مجازات ها را برای افراد یا باشگاههایی که اقدام به جعل می کنند در نظر گرفته است.
ایمان فرزین اظهار داشت: ماده ۲۱ فصل سوم بخشنامه انضباطی فیفا صراحتاً عنوان کرده است که هر کسی در کارهای مربوط به فوتبال سندی را جعل، مدرک معتبری را تحریف و یا از یک مدرک جعل و تحریف شده استفاده نماید، با جریمه مالی و محرومیت حداقل از ۶ بازی و یا یک مدت زمانی که کمتر از ۱۲ماه نیست، جریمه خواهد شد. این ماده همین طور در ادامه می افزاید که در صورت جعل و یا تحریف توسط یکی از مسئولان یا بازیکنان یک باشگاه، مسئولیت آن با باشگاه است.
وی همین طور اضافه کرد: مجازات های سنگین فیفا در مورد جعل به اینجا ختم نمی گردد و در صورت جدی تر بودن تخلف، مجازات سنگین تری بمنظور اثرگذاری سراسری اعمال خواهد شد.
فرزین در ادامه ضمن اشاره به ماده ۶۶ بخشنامه انضباطی فیفا درباره گسترش مجازات متخلفین اضافه کرد: متن این ماده صراحتاً بیان کرده که اگر تخلف جدی تر باشد و جعل بمنظور دستکاری در بازی ها باشد، فدراسیون فوتبال می تواند از کمیته انضباطی درخواست کند تا مجازات ها را بصورت جهانی اعمال نماید. همین طور بند دهم همین ماده می گوید مجازاتی که توسط فدراسیون اعمال شده، همان تأثیر را در دیگر فدراسیون های فیفا، کنفدراسیون ها و خود فیفا دارد گویا که این مجازات توسط هر کدام از اینها اعمال شده است.
وی با اشاره به موارد مشابه در دیگر کشورها اظهار داشت: در لیگ روسیه تیم روستوف به سبب ابتلای چندین بازیکن اش به کرونا قرنطینه شد و با بازیکنان تیم جوانان خود به میدان رفت و با دریافت ۱۰ گل شکست خورد، اما اعتراض شان به فیفا تابحال بی نتیجه مانده است، چونکه اصل بر برگزاری مسابقات و تمکین از قوانین و مقررات جاری فوتبال جهان است. فیفا بارها بحث برگزاری بازیها را به فدراسیون ها واگذار کرده و در کشور ما هم سازمان لیگ با استناد به مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا عمل می کند.
ایمان فرزین در آخر اظهار داشت: مناسب ترین راهکار برای پیش گیری از شائبه ها و اتفاقات اینچنینی این است که باتوجه به وجود مرکز پزشکی ایفمارک در سازمان لیگ حرفه ای، تیمهای تهرانی در این مرکز و تیمهای شهرستانی در یک مرکز پزشکی معتبر و مورد تایید ایفمارک در استان خودشان و با حضور نماینده این سازمان تست کرونا داده تا هیچ حرف و حدیثی درباره صحت و اعتبار نتایج تست ها وجود نداشته باشد.


منبع:

1399/04/16
17:36:26
5.0 / 5
2030
تگهای خبر: پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
ساماس - یوگا