گاردین نوشت:

شکست کارلسن در دوبازی متوالی بعد از ۸ سال!

شکست کارلسن در دوبازی متوالی بعد از ۸ سال!

ساماس: مرد شماره یک شطرنج جهان با قبول شکست مقابل شطرنج باز 18 ساله بعد از 8 سال در دو بازی متوالی شکست خورد.


به گزارش ساماس به نقل از ایسنا، در دور پنجم هشتاد و پنجمین دوره مسابقات شطرنج تاتا استیل، مگنوس کارلسن مرد شماره یک شطرنج جهان مقابل عبدوستاروف شکست خورد. این شکست درحالی برای کارلسن به دست آمد که وی در دور قبل مقابل آنیش گیری هلندی شکست خورده بود. کارلسن در این بازی حدود ۷ واحد ریتینگ زنده خودرا از دست داد.
گاردین بعد از این شکست نوشت: کارلسن برای نخستین بار از سال ۲۰۱۵ در دو بازی کلاسیک متوالی شکست می خورد. قهرمان نروژی شطرنج جهان ابتدا توسط آنیش گیری هلندی شکست خورد و سپس در آخرین بازی ۶۰ حرکتی، به عبدوستاروف ازبکستانی باخت.
مگنوس کارلسن این هفته شکست نادری را در شطرنج کلاسیک متحمل شد. روز سه شنبه، مرد ۳۲ ساله نروژی به نفر اول شطرنج هلند و شماره ۵ جهان، آنیش گیری باخت. دو روز بعد و بعد از یک روز استراحت کارلسن باردیگر شکست خورد و این دفعه عبدوستاروف جوان ۱۸ ساله ازبکستانی این شطرنج باز را شکست داد. این نخستین بار برای بیش از هشت سال بود که کارلسن در دو بازی کلاسیک متوالی شکست خورده است.
کارلسن از سال ۲۰۱۵ در دو بازی متوالی کلاسیک نباخته بود. هشت دور دیگر در مسابقات تاتا استیل باقی مانده است. حتی اگر از نظر روانی و عملی بعید باشد، از نظر ریاضی ممکنست که باردیگر ستاره شطرنج جهان در این مسابقات قهرمان شود.
به گزارش ساماس به نقل از ایسنا، این شکست متوالی کارلسن در رسانه های جهان بازتاب زیادی داشت. علیرضا فیرزوجا در این مسابقات دست به مهره نشده و غایب بزرگ این رقابت ها به شمار می آید. هشتاد و پنجمین دوره مسابقات تاتا استیل یک بازی رفت و برگشتی ۱۴ نفره است که از ۱۴ تا ۲۹ ژانویه در هلند برگزار می گردد.
منبع:

1401/10/30
15:42:57
5.0 / 5
495
تگهای خبر: بازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
لینک دوستان ساماس
ساماس - یوگا