تفاوت کیا

تفاوت کیا

ساماس: سایه بزرگ ترین آلترناتیو یحیی از سر او کنار رفت؛ البته شاید با چاشنی طعنه ای دردناک مقابل خود گل محمدی.به گزارش ساماس به نقل از ایسنا، روزنامه همشهری نوشت: «این اواخر همزمان با افت نتایج پرسپولیس، شایعات زیادی در مورد برکناری یحیی گل محمدی به گوش می رسید. برخی می گفتند (و هنوز می گویند) ممکنست یحیی در آخر فصل به همکاری اش با سرخپوشان اختتام بدهد. در این شرایط طبیعتا بازار گمانه زنی در مورد جانشین احتمالی او هم داغ است. از گزینه همیشه جذاب خارجی که بگذریم، بین مربیان ایرانی پرتکرارترین اسمی که به گوش می رسید، مهدی مهدوی کیا بود. اسطوره سرخ ها اکنون سرمربی تیم امید است و این چند روز مدام گفته می شد ممکنست ضمن فسخ قراردادش، هدایت قرمزها را بر عهده بگیرد. مهدوی کیا اما در تازه ترین مصاحبه اش قبل از اردوی عراق به صراحت این شایعه را تکذیب کرد: «از بعضی خبرهایی که می شنوم تعجب می کنم. من با تیم ملی امید قرارداد دارم و نسبت به آن متعهد هستم. آدمی هم نیستم که کارم را نیمه تمام رها کنم. ضمنا به این تیم خیلی امیدوار هستم.» بدین سان سایه بزرگ ترین آلترناتیو یحیی از سر او کنار رفت؛ البته شاید با چاشنی طعنه ای دردناک مقابل خود گل محمدی.

برخلاف یحیی

مهدوی ‎کیا در حالی از پایبندی خود به تعهداتش سخن گفته که یحیی گل محمدی طی هر دو نوبت حضورش روی نیمکت پرسپولیس این نکته کلیدی را نادیده گرفت. او اوایل لیگ دوازدهم در صورتیکه سرمربی صبای قم بود، قلب دردش را بهانه کرد، به تهران آمد و در پرسپولیس دستیار مانوئل ژوزه شد. پس از مدتی هم در میانه بدگمانی های مربی پرتغالی نسبت به گل محمدی، رویانیان ژوزه را اخراج کرد و خود یحیی را به جایش نشاند. بدین سان گل محمدی نیم فصل دوم لیگ دوازدهم هدایت قرمزها را بر عهده داشت و این تیم را تا فینال جام حذفی پیش برد؛ هر چند شکست در بازی نهایی و بخصوص تراژدی خداحافظی غریبانه مهدوی کیا تیر خلاص را به اولین دوره حضور یحیی در پرسپولیس زد.

گل محمدی در نوبت دوم هم به همین شکل به نیمکت پرسپولیس رسید. او نیم فصل اول لیگ نوزدهم سرمربی پدیده مشهد بود اما در پی اجرای پروژه عبور از گابریل کالدرون از طرف محمدحسن انصاری فرد، یحیی هم طی یک انتقال جنجالی به پرسپولیس آمد. صدور رضایتنامه او از جانب باشگاه مشهدی یک پروسه بسیار پردردسر بود و جالب اینجاست که هنوز هم هزینه اش پرداخت نشده است. بدین سبب شاید بتوان جمله مهدوی کیا در مورد پایبندی به تعهدش در قبال تیم امید را کنایه ای خواسته یا ناخواسته به سرمربی فعلی سرخپوشان دانست.

تا لیگ ۲۴ خارج از دسترس

در صورتی که مهدوی کیا به آنچه گفته عمل کند و اتفاق خاصی هم برایش رخ ندهد، این مربی احیانا تا شروع لیگ بیست وچهارم در دسترس پرسپولیسی ها نخواهد بود. برخلاف تصور برخی ها، مسابقاتی که تا چند روز دیگر در ازبکستان برگزار می شود، هیچ ربطی به المپیک ندارد و فقط یک دوره بازی قاره ای است. مسابقات انتخابی جام ملت های آسیا زیر ۲۳ سال مقرر است پاییز همین امسال اجرا شود. انتظار می رود تیم ملی از گروهش صعود کند و به مرحله نهایی جام ملت ها برسد. در این صورت شاگردان مهدوی کیا زمستان سال ۱۴۰۲ باید به مصاف رقبا بروند. این همان تورنمنتی است که سه تیم اولش بطور مستقیم راهی المپیک خواهند شد؛ فاز آخر ماموریت کیا و بچه ها که تا میانه های لیگ بیست وسوم به طول خواهد انجامید. اگر نزدیک به نیم قرن طلسم فوتبال ایران هم بشکند و ما به المپیک ۲۰۲۴ پاریس برویم، قاعدتا مهدوی کیا در آن تورنمنت هم هدایت تیم امید را بر عهده خواهد داشت. المپیک پاریس مرداد ماه ۱۴۰۳ برگزار می شود، یعنی حدودا همان زمانی که لیگ بیست وچهارم شروع می شود. بدین سبب مصاحبه اخیر کیا، به منزله یک خداحافظی طولانی با نیمکت پرسپولیس است. هرچند شاید بسیاری از هواداران هم ترجیح بدهند او به کارش برسد و در زمان مناسب بعنوان سرمایه ای باتجربه هدایت تیم را بر عهده بگیرد.»

منبع:

1401/03/02
11:51:58
5.0 / 5
672
تگهای خبر: بازی , فوتبال , قلب , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
ساماس - یوگا