صالحی امیری:

كاروان ورزش ایران بدون دغدغه به توكیو می رود

كاروان ورزش ایران بدون دغدغه به توكیو می رود

ساماس: رئیس کمیته ملی المپیک ضمن اشاره به اعزام کاروان ورزش ایران برای حضور در سی و دومین دوره بازیهای المپیک اظهار داشت: این قول را می دهم که ورزش در مردادماه کام ملت را شیرین خواهد نمود.به گزارش ساماس به نقل از مهر، سی و دومین دوره بازیهای المپیک تابستانی از اول مرداد به میزبانی توکیو برگزار می شود و کاروان ورزش ایران هم با ۶۶ ورزشکار در این دوره از بازیها حضور خواهد داشت. مراسم بدرقه اولین گروه از اعضای کاروان اعزام به توکیو شامگاه شنبه در فرودگاه امام خمینی(ره) برگزار شد.
رئیس کمیته ملی المپیک در حاشیه برگزاری این مراسم ضمن اشاره به وضعیت کاروان پیش از اعزام اظهار داشت: آن چیزی که تا امروز اتفاق افتاده است محصول تلاش چند ساله همه فدراسیون ها و قهرمانان ما در سرتاسر کشور بود.
سیدرضا صالحی امیری تصریح کرد: شرایط المپیک سال جاری ویژه است به علت اینکه کرونا شراط سختی را به ما تحمیل کرد اما قهرمانان ما در عرصه ای مختلف از این بحران عبور کردند و امروز شاهد بدرقه این کاروان به المپیک خواهیم بود.
وی در ادامه تصریح کرد: در همین شرایط سخت فدراسیون های ما ۶۸ سهمیه کسب کردند که ۶۶ نفر در توکیو حاضر خواهند شد و دو ورزشکار بنابر دلایلی غیبت خواهند داشت. وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک، وزارت ارشاد، سازمان برنامه و بودجه و مجموعه نظام کمک کردند این کاروان با کمترین دغدغه در توکیو حاضر شود.
صالحی امیری تصریح کرد: باور داریم که مرداد ماه کاروان ورزش کام ملت ایران را شیرین خواهد نمود. این وعده را می دهم که پیش از نیمه مرداد کام ملت ایران شیرین خواهد شد. در صحبتی که با توکیو داشتم همه ظرفیت ها در دهکده آماده پذیرش کاروان ایران است و در ایام آینده اکثریت کاروان اعزام خواهند شد و اول مرداد افتتاحیه را خواهیم داشت.
وی در مورد ارزیابی از مدال آوری کاروان ایران هم اظهار داشت: آنچه وظیفه ما بود حمایت و تشویق های لازم مادی و معنوی بود که انجام شده است. برای فدراسیون ها در طول سال قبل ۵۰ میلیارد تومان کمک کردیم سال جاری هم در چهار ماهه اول سال ۵۰ میلیارد تومان کمک کرده ایم. بودجه های ارزی را تأمین کردیم.
رئیس کمیته ملی المپیک در ادامه تصریح کرد: کاروان ایران امروز بدون دغدغه و کمترین اضطراب راهی توکیو خواهد شد. در توکیو برای مدال آوران طلا ۱۰ هزار یورو، ۵ هزار یورو برای نقره و ۳ هزار و ۵۰۰ یورو برای برنز بعنوان پاداش پای سکو پرداخت خواهیم کرد. در بازگشت هم وزارت ورزش پاداش خودش را به مدال آوران اهدا خواهد نمود.
رئیس کمیته ملی المپیک تصریح کرد: این دوره میزان پشتیبانی از کاروان ورزش ایران نسبت به دوره های گذشته از افزایش ۲۰ درصد برخوردر بوده است.
صالحی امیری ضمن اشاره به رابطه نزدیکه وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک اظهار داشت: ما در دوره چهار ساله تصمیم گرفتیم با هماهنگی وزارت ورزش، مجموعه فدراسیون ها و پارالمپیک هیچ وقتی را در حاشیه سر نکنیم و همه وقت را در بطن کار نماییم. مردم ایران از ما انتظار حاشیه ندارند.


منبع:

1400/04/26
21:10:28
5.0 / 5
1287
تگهای خبر: پذیرش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
ساماس - یوگا